دهها زخمی در حملات تازه رژیم صهیونیستی به مسجد الاقصی دهها زخمی در حملات تازه رژیم صهیونیستی به مسجد الاقصی دهها زخمی در حملات تازه رژیم صهیونیستی به مسجد الاقصی بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
دهها زخمی در حملات تازه رژیم صهیونیستی به مسجد الاقصی دهها زخمی در حملات تازه رژیم صهیونیستی به مسجد الاقصی دهها زخمی در حملات تازه رژیم صهیونیستی به مسجد الاقصی دهها زخمی در حملات تازه رژیم صهیونیستی به مسجد الاقصی دهها زخمی در حملات تازه رژیم صهیونیستی به مسجد الاقصی

دهها زخمی در حملات تازه رژیم صهیونیستی به مسجد الاقصی

در حمله صبح امروزنظامیان صهیونیست به نمازگزاران فلسطینی در مسجد الاقصی، چهل فلسطینی زخمی شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج به نقل از ایکنا، سربازان رژیم اشغالگر صهیونیستی پس از نماز صبح امروز بار دیگر به صحن‌های مسجد الاقصی یورش بردند و درگیری‌ها میان دو طرف در صحن‌های مسجد الاقصی برای ششمین روز پیاپی ادامه یافت.


هزاران فلسطینی امروز نماز صبح را در صحن‌های مسجد الاقصی اقامه کردند،‌ آنها همزمان با رسیدن به درهای مسجد الاقصی شعارهایی در حمایت از این مسجد سر دادند.


نمازگزاران فلسطینی تلاش کردند با برپایی نماز صبح و اعتکاف در داخل مسجد الاقصی از آن در برابر یورش‌های تحریک‌آمیز و برنامه‌ریزی‌شده شهرک‌نشین‌ها به این مکان مقدس حمایت کنند.


 در جریان درگیری‌های صبح امروز در صحن‌های مسجد الاقصی میان نمازگزاران فلسطینی و سربازان اسرائیلی، علی یاسین، عکاس شبکه خبری روسیاالیوم هنگام پوشش درگیری‌ها در اثر اصابت یک گلوله پلاستیکی به گلویش زخمی شده و به بیمارستان منتقل شد.


در حالی که رسانه‌های داخلی فلسطین از زخمی شدن بیش از ۳۰ تن از نمازگزاران خبر می‌دهند، هلال احمر شهر قدس نیز تایید کرد، در درگیری‌های صبح امروز در مسجد الاقصی ۹ تن زخمی شدند که وضعیت دو تن از زخمی‌ها وخیم است.


آوی کوخاوی، رئیس ستاد کل ارتش رژیم صهیونیستی به فرماندهی نیروهای منطقه جنوب این ارتش دستور داد، برای هرگونه تنش احتمالی در مرزها با نوار غزه و احتمال آغاز عملیات نظامی علیه آنها در صورت استمرار شلیک موشک‌ها به سمت شهرک‌های اسرائیلی واقع در مجاورت این منطقه و نیز هرگونه عملیات دیگری علیه اهداف اسرائیلی در منطقه غلاف غزه آماده باشند.


پلیس رژیم صهیونیستی نیز سطح آماده‌باش نیروهای خود را در راستای مقابله با احتمال هرگونه تنش گسترده در مسجد الاقصی همزمان با برپایی سومین نماز جمعه ماه رمضان افزایش داد.


پیش از این سران سیاسی و امنیتی رژیم صهیونیستی تصمیم گرفته بودند از امروز تا پایان ماه مبارک رمضان درهای مسجد الاقصی را به روی شهروندان یهودی ببندند.


محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین نیز پنج‌شنبه در دیدار با هیات آمریکایی در رام الله از واشنگتن خواست برای توقف فوری اقدامات تنش‌زای رژیم صهیونیستی در اراضی فلسطینی مداخله کند.


جنبش حماس نیز روز پنج‌شنبه از فلسطینی‌ها خواسته بود صبح امروز برای حمایت از قدس مسجد الاقصی در این مسجد حضور یابند.


همچنین کمیته‌ای از وزرای خارجه کشورهای عربی نشست فوق‌العاده‌ای در اردن برگزار کرده و اقدامات متجاوزانه رژیم صهیونیستی در حق نمازگزاران مسجد الاقصی را محکوم کرده و مخالفت خود را با اقدامات این رژیم برای تغییر وضعیت حقوقی و تاریخی این مسجد اعلام کرده و بر حمایت خود از مقاومت فلسطینی‌ها و رهبری و نهادهای آن در دفاع از قدس و مسجد الاقصی تاکید کردند.


همچنین خبرگزاری دولتی عربستان اعلام کرد نشست اضطراری کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی برای بررسی آخرین تحولات فلسطین، دوشنبه آینده برگزار می‌شود.


اوویر جندلمان، سخنگوی نخست وزیر رژیم صهیونیستی پیشتر در گفتگو با الجزیره مدعی شده بود که تل‌آویو هیچ قصدی برای تقسیم زمانی و مکانی مسجد الاقصی ندارد.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران