توصیه مهم حضرت آیت الله سبحانی به کارگزاران حج توصیه مهم حضرت آیت الله سبحانی به کارگزاران حج توصیه مهم حضرت آیت الله سبحانی به کارگزاران حج بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
توصیه مهم حضرت آیت الله سبحانی به کارگزاران حج توصیه مهم حضرت آیت الله سبحانی به کارگزاران حج توصیه مهم حضرت آیت الله سبحانی به کارگزاران حج توصیه مهم حضرت آیت الله سبحانی به کارگزاران حج توصیه مهم حضرت آیت الله سبحانی به کارگزاران حج

توصیه مهم حضرت آیت الله سبحانی به کارگزاران حج

حضرت آیت الله سبحانی با اشاره به کاهش سهمیه کشورهای اسلامی در حج پیش رو خواستار کاهش حضور عوامل بعثه ها و کارگزاران و جایگزینی بیشتر زائران شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، حضرت آیت الله جعفر سبحانی از مراجع عظام تقلید پیش از ظهر امروز (15 اردیبهشت ماه) در دیدار نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و رییس سازمان حج و زیارت شرایط حج امسال را خاص توصیف کرد.


ایشان با بیان اینکه شرط انجام حج براساس آیه قرآن استطاعت است، خاطرنشان کرد: اگرچه سهمیه کشورهای اسلامی و به دنبال آن جمهوری اسلامی ایران در حج پیش رو کاهش یافته است، اما تلاش کنید که حضور عوامل بعثه ها و کارگزاران به حداقل برسد.


حضرت آیت الله سبحانی اظهار داشت: بسیاری از زائران سال های متمادی در انتظار سفر معنوی حج تمتع هستند، بجاست که تعداد بیشتری از زائران که سال ها منتظر حضور در سرزمین وحی نشسته اند به این سفر معنوی اعزام شوند.


این مرجع تقلید همچنین بر توجه به آموزش زائران در شرایط فعلی تأکید کرد و افزود: به همه زائران توصیه کنید که به قوانین مرتبط کشور عربستان احترام بگذارند و از انجام آنچه نباید پرهیز کنند.


حضرت آیت الله سبحانی با بیان اینکه هر سال صدها هزار نفر زائر در کشور عربستان حضور می‌یابند، خاطرنشان کرد:  لازم است اخلاق میزبان را یاد گرفته و با در نظر گرفتن شرایط آن کشور، زائران با عزت بروند و با عزت بازگردند.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران