از فردا ثبت نام حج تمتع 1401 شروع می شود از فردا ثبت نام حج تمتع 1401 شروع می شود از فردا ثبت نام حج تمتع 1401 شروع می شود بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
از فردا ثبت نام حج تمتع 1401 شروع می شود از فردا ثبت نام حج تمتع 1401 شروع می شود از فردا ثبت نام حج تمتع 1401 شروع می شود از فردا ثبت نام حج تمتع 1401 شروع می شود از فردا ثبت نام حج تمتع 1401 شروع می شود

از فردا ثبت نام حج تمتع 1401 شروع می شود

روند ثبت‌نام قطعی زائران حج تمتع 1401 از فردا آغاز می‌شود و با توجه به محدودیت های اعلام شده توسط عربستان، افراد زیر ۶۵ سال به حج مشرف می‌شوند.

نام‌نویسی حج تمتع ۱۴۰۱ از فردا یکشنبه(18 اردیبهشت ماه) ساعت ۱۰ صبح از طریق سامانه رزرو سازمان حج و زیارت آغاز می‌شود.


بدنبال توقف ۲ ساله حج تمتع برای زائران کشورهای خارجی به دلیل شیوع کرونا، با شرایط اعلام شده توسط عربستان، زائرانی که درسال 99 ثبت نام کرده اند و زیر ۶۵ سال هستند امکان تشرف به خانه خدا را دارند.


‌بر همین اساس، متولدین ۱۰ تیرماه سال ۱۳۳۶ و بعد از آن امکان ثبت‌نام در حج تمتع پیش رو و تشرف به سرزمین وحی را دارند که البته مشمولان حج تمتع باید ۷۲ ساعت پس از رزرو کاروان به مدیر کاروان مراجعه کرده و ثبت‌نام‌خود را قطعی کنند. در غیر این صورت، ثبت‌نام آنها ابطال خواهد شد و با تکمیل ظرفیت کاروان، سایر اولویت‌های اعزام برای ثبت‌نام اعلام می‌شود.


همچنین گذرنامه زائران خانه خدا باید حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد؛ به طوری که گذرنامه مشمولان حج تمتع باید حداقل تا ۱۰ دی ۱۴۰۱ معتبر باشد.


‌تکمیل روند واکسیناسیون نیز از دیگر شروط اعزام به سرزمین وحی در ایام حج تمتع است و زائران باید سه دُز واکسن تزریق کرده باشند.‌ واکسن‌های‌مورد تأیید عربستان که در سبد واکسیناسیون کشورمان قرار دارد، سینوفارم و آسترازنکا است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج به نقل از فارس، امسال با توجه به محدودیت در تعداد زائران خانه خدا در ایام حج تمتع، یک میلیون زائر از کشورهای مختلف به سرزمین وحی مشرف می‌شوند که حدود ۴۰ هزار نفر آن‌ها بر اساس سهمیه اعلام شده از سوی عربستان، به زائران ایرانی اختصاص دارد. اعزام زائران کشورمان از ۲۵ خردادماه آغاز می‌شود.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران