طوفان شدید گرد و غبار در عراق/ ویرانگری طوفان در عربستان طوفان شدید گرد و غبار در عراق/ ویرانگری طوفان در عربستان طوفان شدید گرد و غبار در عراق/ ویرانگری طوفان در عربستان بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
طوفان شدید گرد و غبار در عراق/ ویرانگری طوفان در عربستان طوفان شدید گرد و غبار در عراق/ ویرانگری طوفان در عربستان طوفان شدید گرد و غبار در عراق/ ویرانگری طوفان در عربستان طوفان شدید گرد و غبار در عراق/ ویرانگری طوفان در عربستان طوفان شدید گرد و غبار در عراق/ ویرانگری طوفان در عربستان

طوفان شدید گرد و غبار در عراق/ ویرانگری طوفان در عربستان

کمی بارش باران و بیابان زائی سبب وقوع طوفان شدید گرد و خاک در کشور عراق شده است و وزش باد شدید در عربستان هم سبب سقوط تیرهای برق و چراغهای راهنمایی شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، استان های غربی، جنوبی و مرکزی عراق روز گذشته و امروز شاهد طوفان شدید گرد و خاک است که موجب کاهش سطح دید شده است.


این طوفان شدید از ساعات اولیه صبح امروز استان کربلا را درنوردید و موجب کاهش سطح دید شد.


 براساس گزارش منابع عراقی، استان الانبار نیز شاهد طوفان گرد و خاک است و این طوفان ناحیه البغدادی را درنوردیده و به سمت شهر الرمادی در حرکت است.


اداره بهداشت کرکوک نیز روز گذشته اعلام کرد که طوفان گرد و خاک در کرکوک ۶۱ مورد خفگی را به همراه داشت.


درپی این طوفان از شهروندان عراق خواسته شده از ماسک استفاده کنند و حتی الامکان از منازل خارج نشوند.


سازمان هواشناسی و زلزله نگاری عراق دلیل طوفان های متعدد گرد و غبار در کشور را، کمی بارش باران و بیابان زایی که کل این کشور را تحت تاثیر قرار داده، عنوان کرد.


وزش باد شدید در سعودی و سقوط تیرهای برق


از سوی دیگر رسانه‌های سعودی به خسارات ناشی از وزش باد شدید در مناطقی از این کشور از جمله منطقه «الاحساء» اشاره کردند.


شبکه تلویزیونی «الاخباریه» عربستان سعودی، ویدئوهایی از اثرات وزش این باد شدید منتشر کرده است که نشان می‌دهد تیرهای برق و چراغ‌های راهنمایی و رانندگی بر اثر این طوفان سقوط کرده‌ و آسیب دیده‌اند.
نظرات کاربران