سی‌وسومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران افتتاح شد سی‌وسومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران افتتاح شد سی‌وسومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران افتتاح شد بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
سی‌وسومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران افتتاح شد سی‌وسومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران افتتاح شد سی‌وسومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران افتتاح شد سی‌وسومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران افتتاح شد سی‌وسومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران افتتاح شد

سی‌وسومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران افتتاح شد

سی و سومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، امروز ۲۰ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ در مصلای امام خمینی (ره) افتتاح شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، در این مراسم اعلام شد که سی‌وسومین دوره نمایشگاه کتاب تهران، با حضور ۲۸۰۰ ناشر برگزار می‌شود؛ ۱۷۰۰ ناشر در محیط مصلی امام خمینی(ره) در غرفه‌ها از فردا میزبان خواهند بود؛ علاوه‌ بر این ۱۱۰۰ ناشر کتاب‌های خود را در فضای مجازی در معرض دید و انتخاب مردم از سراسر کشور قرار می‌دهند.


یاسر احمدوند، رئیس نمایشگاه و معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سخنرانی خود ضمن خیرمقدم به اهالی فرهنگ، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزیر فرهنگ لبنان افزود: بیش از ۳۰ کشور و ۱۷۰ ناشر خارجی در این نمایشگاه حاضر هستند. ۵۰ میهمان نیز از این رویداد بزرگ فرهنگی بازدید خواهند کرد.


رئیس سی‌وسومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران افزود: برای تحقق شعار عدالت فرهنگی، برای نخستین بار بزرگ‌ترین رویداد فرهنگی، در دو قالب فیزیکی و مجازی برگزار می‌شود.


احمدوند با اشاره به همکاری شرکت ملی پست و بانک صادرات گفت: با همکاری  شرکت ملی پست، کتاب‌ها رایگان به دست مخاطبان می‌رسد. برای کتاب‌های بیش از ۷۵ هزار تومان، ناشران مبلغی را پرداخت نمی‌کنند و تا این مبلغ هزینه ارسال برای ناشران رایگان است. با پشتیبانی بانک صادرات، یارانه این دوره از نمایشگاه به دست مخاطبان می‌رسد و یارانه دانشجویان، طلاب و اعضای هیات علمی در مقایسه با دوره سی‌ودوم، افزایش قابل توجهی پیدا کرده است.


وی ادامه داد: امیدواریم مخاطبان بازدید خوشایند و مطلوبی را داشته باشند. ناشران در سال گذشته با انتشار ۱۱۲ هزار عنوان کتاب چراغ فرهنگ را روشن نگه‌ داشتند. امیدواریم با انتشار کتاب‌های جدید و فراهم آوردن امکان خرید برای مردم در این راه ما را همراهی کنند. با تدابیر دولت، حمایت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و اجرای برنامه همکارانمان، توسعه و رونق صنعت نشر فراهم می‌شود.


معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان گفت: صنعت نشر مشکلات متعددی دارد که امیدواریم این مشکلات را با همکاری اهالی فرهنگ مرتفع کنیم. ضمن تشکر از حضور کشور قطر به‌عنوان میهمان ویژه، روزهای آینده میزبان وزیر خارجه این کشور هستیم.


علاقه مندان می‌توانند از فردا برای بازدید حضوری و خرید کتاب از سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران به مصلای تهران مراجعه کنند. ساعت بازدید نمایشگاه از ساعت ۱۰ صبح تا ۲۰ است.


خریداران کتاب نمایشگاه هیچ هزینه‌ای بابت مرسولات پستی پرداخت نمی‌کنند از سوی دیگر مرسوله ناشران هم تا مبلغ ۷۵ هزار تومان رایگان ارسال می‌شود.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران