یورش شهرک‌نشینان صهیونیست به مسجدالاقصی یورش شهرک‌نشینان صهیونیست به مسجدالاقصی یورش شهرک‌نشینان صهیونیست به مسجدالاقصی بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
یورش شهرک‌نشینان صهیونیست به مسجدالاقصی یورش شهرک‌نشینان صهیونیست به مسجدالاقصی یورش شهرک‌نشینان صهیونیست به مسجدالاقصی یورش شهرک‌نشینان صهیونیست به مسجدالاقصی یورش شهرک‌نشینان صهیونیست به مسجدالاقصی

یورش شهرک‌نشینان صهیونیست به مسجدالاقصی

منابع خبری پنجشنبه شب از یورش شهرک‌نشینان صهیونیست به مسجدالاقصی خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری رسمی فلسطین (وفا) بیش از 130 شهرک نشین صهیونیست با حمایت پلیس رژیم صهیونیستی از ورودی باب المغاربه وارد مسجدالاقصی و درصحن مسجدالاقصی اقدام به برگزاری آیین‌های خود کردند.


این گزارش می‌افزاید: مسجدالاقصی غیر از روزهای جمعه و شنبه به صورت روزانه مورد یورش شهرک نشینان قرار می‌گیرد که در تلاش برای تقسیم زمانی این مسجد و تغییر در وضعیت موجود آن هستند.


پیش تر نفتالی بنت نخست وزیر رژیم صهیونیستی در نشست کابینه خود گفته بود که اسرائیل بدون توجه به هرگونه ملاحظات خارجی، حاکم بر قدس است و تمام تصمیمات مربوط به مسجد الاقصی و این شهر را اتخاذ خواهد کرد.


در همین رابطه «ایمن الصفدی» وزیر خارجه اردن گفته بود: هرگونه تلاش برای تغییر وضعیت تاریخی و حقوقی در مقدسات اسلامی و مسیحی بازی با آتش است و احساسات بیش از ۱.۲ میلیارد مسلمان را به چالش می‌کشد و منطقه را به سمت تشدید تنش بیشتر سوق می‌دهد.


وزارت اوقاف اردن طبق قرارداد وادی عربه با اسرائیل در سال ۱۹۹۴ میلادی مسئولیت اماکن مقدسه اسلامی در قدس شرقی را برعهده دارد.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران