پرونده پزشکی حجاج به شکل الکترونیکی تشکیل شده است پرونده پزشکی حجاج به شکل الکترونیکی تشکیل شده است پرونده پزشکی حجاج به شکل الکترونیکی تشکیل شده است بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
پرونده پزشکی حجاج به شکل الکترونیکی تشکیل شده است پرونده پزشکی حجاج به شکل الکترونیکی تشکیل شده است پرونده پزشکی حجاج به شکل الکترونیکی تشکیل شده است پرونده پزشکی حجاج به شکل الکترونیکی تشکیل شده است پرونده پزشکی حجاج به شکل الکترونیکی تشکیل شده است

پرونده پزشکی حجاج به شکل الکترونیکی تشکیل شده است

رئیس مرکز پزشکی‌ حج و زیارت جمعیت هلال احمر اعلام کرد: استطاعت جسمی و روانی حجاج برای رفتن به حج بررسی شده است. پس از بررسی‌های پزشکی، پرونده زائران به شکل الکترونیکی تشکیل شده که در مکه و مدینه قابل استفاده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، سید علی مرعشی رئیس مرکز پزشکى حج و زیارت هلال احمر در برنامه صبحانه ایرانی با اعلام اینکه معاینه حجاج ایرانی به پایان رسیده است، به جزئیات مراحل پزشکی ویژه حج 1402 پرداخت.


وی گفت: زائران قبل از ثبت نام در کاروان، می‌بایست استطاعت جسمی و روانی‌شان تایید می‌شد که این مرحله توسط مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر انجام شده است.


رئیس مرکز پزشکى حج و زیارت با اشاره به جزئیات این بررسی پزشکی، توضیح داد: آزمایش های مورد نیاز، سابقه مصرف‌ داروها، سابقه بیماری‌های زمینه‌ای، فشار خون، دیابت، ناراحتی تنفسی و ... موضوعاتی بود که توسط کادر پزشکی بررسی و در پرونده الکترونیک‌ زائران ثبت می‌شود.


مرعشی افزود: پرونده الکترونیکی زائران حج در مکه و مدینه برای پزشکان مستقر در عربستان قابل دسترسی است. 


وی در ادامه از زائران خواست که آمادگی جسمانی خود را برای انجام اعمال حج بالا ببرند.


مرعشی به اعمال حج اشاره کرد و گفت:در ایام حج دو طواف که هر کدام هفت دور است، دو دور سعی صفا و مروه و پیاده‌روی‌های عرفات، منا و رمی جمرات،‌ داریم که اگر زائر آمادگی لازم را نداشته باشد، دچار گرفتگی‌های عضلانی، مشکلات زانو، کمر و مفاصل می‌شود. 


وی خاطرنشان کرد: در صورت بروز مشکلات جسمی، لذت این سفر معنوی کمتر می‌شود.


 


 


 
مطالب مرتبط

نظرات کاربران