زائران اربعین از میدان آزادی بدرقه می شوند زائران اربعین از میدان آزادی بدرقه می شوند زائران اربعین از میدان آزادی بدرقه می شوند بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
زائران اربعین از میدان آزادی بدرقه می شوند زائران اربعین از میدان آزادی بدرقه می شوند زائران اربعین از میدان آزادی بدرقه می شوند زائران اربعین از میدان آزادی بدرقه می شوند زائران اربعین از میدان آزادی بدرقه می شوند

زائران اربعین از میدان آزادی بدرقه می شوند

آیین بدرقه زائران اربعین در تهران، روز جمعه ۳ شهریور با حضور خانواده‌های تهرانی به ویژه نوجوانان زائر از میدان آزادی در قالب برنامه «محرم شهر» برگزار می‌شود.

آیین بدرقه زائران اربعین در تهران، روز جمعه ۳ شهریور با حضور خانواده‌های تهرانی به ویژه نوجوانان زائر از میدان آزادی در قالب برنامه «محرم شهر» برگزار می‌شود. 


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، همزمان با فرارسیدن دهه سوم ماه محرم، نخستین سوگواره آئینی شهر تهران با عنوان «محرم شهر» به همت اداره کل فرهنگی شهرداری تهران در میدان آزادی تهران در حال برگزاری است. این رویداد آئینی با هدف ایجاد شور و شعور حسینی در شهر تهران و ارتباط معنایی شهروندان با سیره حضرت سیدالشهدا(ع) و عاشورای حسینی، از ۲۰ محرم (16 مرداد) آغاز شده و در آن برنامه‌های مختلف فرهنگی برگزار می شود.


پیش از این قرار بود رویداد بزرگ آیینی شهر تهران تا ۳۱ مرداد هر روز از ساعت ۱۸ الی ۲۳ پذیرای عموم مردم باشد اما اکنون اعلام شده است این رویداد تا سوم شهریور ادامه خواهد داشت.


به گزارش خبرگزاری مهر، با توجه به برگزاری آیین بدرقه زائران تهرانی به سمت کربلای معلی در ویژه برنامه «محرم شهر» و استقبال شهروندان تهرانی از نخستین سوگواره آیینی شهر تهران، برگزاری این رویداد تا سوم شهریور تمدید شده است.


فعالیت بخش‌های مختلف فعال در محرم شهر از جمله غرفه صدور و تمدید گذرنامه نیز تا سوم شهریور ادامه خواهد داشت.


بر اساس این گزارش، حضور تهرانی‌ها در رویداد «محرم شهر»، هر شب به بیش از چند ده هزار نفر رسیده است.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران