نحوه تردد اتباع خارجی از خاک ایران برای شرکت در مراسم اربعین اعلام شد نحوه تردد اتباع خارجی از خاک ایران برای شرکت در مراسم اربعین اعلام شد نحوه تردد اتباع خارجی از خاک ایران برای شرکت در مراسم اربعین اعلام شد بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
نحوه تردد اتباع خارجی از خاک ایران برای شرکت در مراسم اربعین اعلام شد نحوه تردد اتباع خارجی از خاک ایران برای شرکت در مراسم اربعین اعلام شد نحوه تردد اتباع خارجی از خاک ایران برای شرکت در مراسم اربعین اعلام شد نحوه تردد اتباع خارجی از خاک ایران برای شرکت در مراسم اربعین اعلام شد نحوه تردد اتباع خارجی از خاک ایران برای شرکت در مراسم اربعین اعلام شد

نحوه تردد اتباع خارجی از خاک ایران برای شرکت در مراسم اربعین اعلام شد

ستاد مرکزی اربعین حسینی(ع) با صدور اطلاعیه‌ای، چگونگی تردد اتباع خارجی مقیم یا غیرمقیم از خاک جمهوری اسلامی ایران برای شرکت در مراسم اربعین حسینی(ع) را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج به نقل از مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور، در این اطلاعیه اعلام شده است که اتباع خارجی مقیم ایران صرفا از مرز شلمچه، اتباع خارجی غیر مقیم کشورهای شرقی ایران صرفا از مرز چذابه و اتباع خارجی غیرمقیم کشورهای شمالی ایران از همه مرزهای خروجی زائرین اربعین می توانند وارد خاک عراق شوند.


بر اساس این اطلاعیه، بازگشت این افراد نیز از همان مرزی خواهد بود که از آن وارد عراق شده اند.


متن کامل این اطلاعیه که به عنوان اطلاعیه شماره 6 ستاد مرکزی اربعین حسینی (ع) سال 1402 منتشر شده، چنین است:


 


« حیاتنا الحسین »


بسمه تعالی


به اطلاع اتباع خارجی متقاضی شرکت در مراسم اربعین حسینی(ع) می‌رساند :


با توجه به توافقات انجام گرفته با دولت محترم عراق؛ نحوه تردد اتباع خارجی اعم از مقیم یا غیرمقیم از خاک جمهوری اسلامی ایران برای شرکت در مراسم اربعین حسینی(ع) بدین شرح خواهد بود که شایسته است اتباع خارجی عزیز نسبت به همکاری لازم پیرامون برنامه ریزی تردد از مسیرهای اعلامی، اهتمام ویژه داشته باشند:


1. اتباع خارجی مقیم ایران پس از ثبت نام در سامانه و اخذ سند مسافرتی ؛ صرفا از مرز شلمچه امکان تردد دارند.


2. اتباع خارجی غیرمقیم کشورهای شرقی ایران اعم از پاکستانی ، افغانستانی و هندی صرفا مجاز به تردد از مرز چذابه خواهند بود ، این دسته از زوار عزیز امکان تردد با اتوبوس‌های کشور پاکستان را با رعایت ملاحظات ابلاغی دارند .


3. اتباع خارجی غیرمقیم از کشورهای شمالی ایران مجاز به تردد از تمامی مرزهای خروجی زائرین اربعین خواهند بود .


4. تمامی زوار عزیز اتباع خارجی اعم از مقیم یا غیرمقیم در زمان بازگشت به کشور ایران نیز از مرز خروجی قبلی مجاز به ورود به کشور خواهند بود .


 


 


 
مطالب مرتبط

نظرات کاربران