آمادگی برای تردد و میزبانی از زائران اربعین در مرز باشماق آمادگی برای تردد و میزبانی از زائران اربعین در مرز باشماق آمادگی برای تردد و میزبانی از زائران اربعین در مرز باشماق بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
آمادگی برای تردد و میزبانی از زائران اربعین در مرز باشماق آمادگی برای تردد و میزبانی از زائران اربعین در مرز باشماق آمادگی برای تردد و میزبانی از زائران اربعین در مرز باشماق آمادگی برای تردد و میزبانی از زائران اربعین در مرز باشماق آمادگی برای تردد و میزبانی از زائران اربعین در مرز باشماق

آمادگی برای تردد و میزبانی از زائران اربعین در مرز باشماق

فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان از آمادگی کامل برای تردد و میزبانی شایسته از زائران اربعین در مرز باشماق در سایه امنیت پایدار خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج به نقل از تسنیم،  سردار امان‌الله گشتاسبی شامگاه دوشنبه (30 مرداد) در حاشیه بازدید از مرز باشماق و جلسه هماهنگی ستاد اربعین در این شهرستان از آمادگی کامل برای تردد زائران اربعین در سایه امنیت پایدار خبر داد و اظهار داشت: امنیت کامل در مرز باشماق و محل تردد زائران اربعین برقرار است.


وی اعزام زائران از مرز باشماق مریوان را یک فرصت و کاری بسیار ارزشمند دانست و با اشاره به امنیتی که در استان و شهرستان مریوان حاکم است، گفت: امروز شاهد هستیم که همه مردم این استان با رغبت و علاقمندی پذیرای زائران امام حسین(ع) از سراسر کشور هستند.


فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان با بیان اینکه موکب‌های زیادی جهت خدمت‌رسانی شایسته به زائران اربعین حسینی در مرز باشماق برپا شده است، تصریح کرد: هدف این است که همه مهمانان و زائران پیاده روی اربعین به سلامت از این مرز عبور کنند که این امر همکاری مسئولان و مردم را می‌طلبد.


وی با اشاره به ظرفیت‌های متعدد در استان کردستان و مریوان افزود: همه مسئولان کشور بر این باورند که مرز باشماق پتانسیل لازم برای تردد زائران اربعین را داشته و این ظرفیت فرهنگی ویژه‌ای برای کردستان بوده که باید به نحو احسن از آن استفاده شود. یقیناً به برکت زائران امام حسین(ع)، استان کردستان و شهرستان مریوان رونق خاصی پیدا خواهد کرد.


گشتاسبی عنوان کرد: از تمامی ظرفیت‌های استان برای اعزام زائران اربعین حسینی از مرز باشماق استفاده می‌شود.


استقرار 15 موکب


اسماعیل احمدی فرماندار مریوان نیز در این جلسه از برپایی 15 موکب در این شهرستان جهت خدمت‌رسانی و اسکان زائران حسینی خبر داد و اظهار داشت: امکان پذیرایی از زائران از نظر کمی و کیفی در مرز باشماق ارتقاء یافته است.


وی با اشاره به اینکه چندین پارکینگ عمومی با ظرفیت روزانه 11 هزار خودرو برای زائران اربعین در مریوان و مسیر مرز باشماق در نظر گرفته شده است، افزود: از این تعداد 4 هزار خودرو در داخل شهر مریوان و 7 هزار خودرو در جوار مرز باشماق امکان پارک دارند.


فرماندار مریوان درباره هماهنگی‌های صورت گرفته در خارج از مرزهای ایران نیز گفت: تکیه کسنزانی‌ها همانند سال قبل در شهر سلیمانیه آماده اسکان و پذیرایی زائران اربعین است.


مدیر پایانه مرزی باشماق مریوان هم گفت: براساس تمهیدات و امکانات در نظر گرفته شده، اقدامات لازم برای تردد روزانه 50 هزار زائر در ایام اربعین از این مرز فراهم است.


به گزارش تسینم؛ زائرانی که سفر اربعین از مرز باشماق را در پیش می‌گیرند، برای استراحت و تغذیه در موکب‌های برپا شده اسکان داده می‌شوند. امسال موکب‌هایی در سراسر استان آماده پذیرایی از زائران امام حسین (ع) است و استان‌های همدان و گیلان کار پشتیبانی موکب‌های مردمی کردستان را بر عهده دارند.


سال گذشته حدود 55 هزار نفر از مرز باشماق مریوان به کربلای معلی مشرف شدند که پیش‌بینی می‌شود این آمار امسال به 300 هزار نفر افزایش پیدا کند. پایانه مرزی باشماق در 18 کیلومتری غرب مریوان واقع شده است.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران