همگامی نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با زائران اربعین

همگامی نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با زائران اربعین

همگامی نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با زائران اربعین

بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
همگامی نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با زائران اربعین

همگامی نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با زائران اربعین

همگامی نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با زائران اربعین

همگامی نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با زائران اربعین

همگامی نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با زائران اربعین
همگامی نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با زائران اربعین

سرپرست حجاج ایرانی در ادامه سفر خود به عتبات عالیات ، با زائران اربعین حسینی در مسیر نجف اشرف به کربلای معلا همگام شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج ، حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در سومین روز سفر به عتبات عالیات ، با زائران اربعین در مسیر نجف اشرف به کربلای معلا همگام شد و همراه با آنان مسیری را پیاده طی کرد.


حجت الاسلام والمسلمین نواب، در مسیر پیاده روی درعمود 202 از موکب و درمانگاه موکب حضرت فاطمه زهرا(س) بازدید و از خادمان این موکب تکریم کرد.


در بازدید از موکب حضرت فاطمه زهرا(س) آقای قیصری مسئول این موکب درباره فعالیت های فرهنگی و خدمات متنوعی که در این موکب به زائران ارائه می شود، توضیحاتی داد.وی با بیان اینکه این مجموعه مردمی اداره می شود ، گفت: در این موکب روزانه بین 20 تا 22 هزار نفر اسکان داده می شوند و در هروعده غذایی 20تا 25 هزار پرس غذا بین زائران توزیع می شود.


برپایه این گزارش، در بازدید نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت از موکب حضرت زینب )س) خواهران و برادران کشور ترکیه نیز که در کنارموکب حضرت فاطمه(س) مستقر است  روحیه هماهنگی و نشاط از توفیق حضور در این برنامه جماهیری به خوبی آشکار بود.


حجت الاسلام والمسلمین نواب درادامه مسیر در موکب امام رضا(ع) در عمود 285 توقف کرد و نمازظهر و عصر به امامت ایشان در این موکب اقامه شد.نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در حاشیه بازدید از موکب امام رضا(ع) با توضیحات حجت الاسلام والمسلمین سید حمید حسینی مسئول این موکب از فعالیت ها و خدماتی که در آن به زائران و کاروان خانواده شهدا و جانبازان ارائه می شود ، مطلع شد و از مساعدتهای ایشان سپاس و تشکر کرد.حجت الاسلام والمسلمین نواب همچنین درگفتگویی تصریح کرد: به شکر خدا سال به سال شاهد کاهش یافتن کاستی ها و بهبود بیشتر خدمات در حماسه پیاده روی اربعین هستیم.


وی با اشاره به اینکه حضور ملیت های مختلف در کنگره عظیم اربعین نیز درحال افزایش است،  مهمان نوازی و خدمتگزاری برادران و خواهران عراقی را مثال زدنی توصیف کرد و گفت: با وجود سختی هایی که این پیاده روی دارد هر ساله میلیون ها نفر در آن شرکت می کننند و این فرصت ویژه ای است که مسلمانان از ملیت های مختلف حضور می یابند.


وی با اشاره به اینکه در اربعین امسال جلسات و برنامه های مختلف قرآنی در دفاع از قرآن برنامه ریزی شده است ، افزود: امام حسین(ع) برای حق طلبان و حق گویان جهان الگوست، آن حضرت بدنبال حق بود و حیات خود و فرزندانش را دراین راه اهداء کرد.


نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت همچنین از دو موکب شهید سلیمانی(مکتب حاج قاسم) در عمود 533 و نداء الاقصی در عمود 833 بازدید کرد و با علمای اهل سنت فلسطینی در این موکب که با شعارلبیک یا حسین- لبیک یا اقصی به زائران خدمات می دهد ، گفتگو کرد.مسئول موکب مکتب حاج قاسم درخصوص اهداف برگزاری این موکب توضیحاتی داد و اظهار داشت: دراین موکب 18 عنوان کتاب به زبان های فارسی و عربی برای استفاده زائران عرضه و با استفاده از ابزارهای مختلف، راهپیمایان اربعین با مکتب حاج قاسم آشنا می شوند.


نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت نیز شهید سلیمانی و ابومهدی مهندس را نقش آفرین در عرصه های مختلف توصیف کرد و گفت: این دوعزیز از مصادیق مجاهدانی بودند که باریتعالی باب جهاد را برای آنان گشوده و  انتخاب می کند و آنها در این مسیر به همراه سایر عزیزانی که برای سربلندی اسلام و مسلمانان گام برمی داشتند، شهید شدند.


وی با اشاره به عبارت "اللَّهُمَّ إنَّا لا نَعلَمُ مِنهَ إلَّا خَیراً " که رهبرمعظم انقلاب به هنگام خواندن نماز بر پیکر این دو شهید بزرگوار سه بار تکرار کرد، نقش های مختلف شهید سلیمانی را یادآور شد و گفت: آن شهید در دوران دفاع مقدس، سپاه سیستان و بلوچستان  سپاه قدس، فلسطین ، سوریه ، لبنان و جبهه مقاومت نقش آفرین بود و به برکت خون شهید سلیمانی مسیر پیاده روی اربعین فعالتر شد و امنیت این مسیر تامین گردید.


در بازدید از موکب نداءالاقصی نیزعلمای فلسطینی تصریح کردند که امروز قرآن کریم و امام حسین (ع) ما را بدور یکدیگرجمع کرده است.


شیخ عبدالله ازعلمای فلسطینی با اشاره به اینکه بین اهل تشیع و اهل تسنن اختلاف دینی وجود ندارد ، تاکید کرد که این موکب و حضور علمای فسطینی نشان دهنده وحدت بین شیعه و سنی در مورد مسجدالاقصی و فلسطین است.وی با اشاره به اهداف دشمنان از اختلاف افکنی بین شیعه و سنی اظهار داشت: یکی از اهداف اصلی دشمن ضربه زدن به وحدت مسلمانان حول مسئله قدس و فلسطین است.


وی  از حمایت جمهوری اسلامی ایران و مقاومت ازمبارزات ملت فلسطین تقدیر کرد و با اشاره به اینکه خداوند وعده پیروزی داده است، افزود: ما شاهد پیروزی ملت فلسطین در غزه هستیم و موشک های مقاومت رعب و وحشت در دل صیهیونیست ها ایجاد کرده است.


حجت الاسلام والمسلمین نواب هم در جمع علمای فلسطینی در سخنانی با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی از زمان شکل گیری همواره بدنبال ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی بوده است، تصریح کرد: به برکت نظام جمهوری اسلامی ایران و افکار بلند امام امت و مقام معظم رهبری شاهد کنار رفتن اختلافات و شکل گیری وحدت بین مسلمانان هستیم.وی افزود: دشمنان تلاش می کنند که اختلافات را دامن بزنند ولی خدا کمک می کند و روز به روز وحدت بین مسلمانان تقویت می شود و این را در شعاری که شما برای موکب خود انتخاب کردید لبیک یا حسین- لبیک یا اقصی مشاهده و لمس می کنیم.


وی اضافه کرد: شما با این شعاریاد امام حسین (ع) را که اهل بیت پیامبر(ص) است و مسجدالاقصی را گرامی می دارید و این نشان دهنده روشن بینی شما عزیزان فلسطینی است.


در ادامه ، شیخ یوسف عباس مدیر کاروان جهانی بازگشت به فلسطین نیزدر سخنانی قرآن و امام حسین (ع) را نیازجامعه امروز برای اقامه قسط و عدل دانست و درباره فعالیت این گروه توضیحاتی بیان کرد.


درپایان این دیدار علمای فلسطینی با نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و معاونین بعثه که وی را همراهی می کردند عکس یادگاری گرفته و دست در دست یکدیگر بر آزادی قدس شریف تاکید کردند.نماینده ولی فقیه درامور حج و زیارت خطاب به حاضران با اشاره به اینکه این شعار امام خمینی(رض) بود که راه قدس از کربلا می گذرد، اظهار داشت: کربلا محل ریخته شدن خون مظلوم هستی امام حسین و فرزندان و یارانش بود و امروز هم در قدس خون بسیاری از مردم شریف قدس ، مظلومانه به زمین ریخته می شود. لبیک یا حسین و لبیک یا اقصی گویای شعارماندگاری است که امام خمینی (رض) چهاردهه قبل فرمود راه قدس از کربلا می گذرد.


 


 
مطالب مرتبط

نظرات کاربران