سبک زندگی اسلامی از دیدگاه پیامبر(ص) سبک زندگی اسلامی از دیدگاه پیامبر(ص) سبک زندگی اسلامی از دیدگاه پیامبر(ص) بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
سبک زندگی اسلامی از دیدگاه پیامبر(ص) سبک زندگی اسلامی از دیدگاه پیامبر(ص) سبک زندگی اسلامی از دیدگاه پیامبر(ص) سبک زندگی اسلامی از دیدگاه پیامبر(ص) سبک زندگی اسلامی از دیدگاه پیامبر(ص)

سبک زندگی اسلامی از دیدگاه پیامبر(ص)

سرپرست حجاج ایرانی با اشاره به سبک زندگی اسلامی از دیدگاه رسول اکرم(ص) تصریح کرد: پیامبر بعنوان الگو و سرمشق ، طلایه دارجهاد تبیین بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، حجت الاسلام والمسلمین «سیدعبدالفتاح نواب» امروز دوشنبه (20 مرداد) درجلسه تواصی به حق درجمع نمازگزاران مجموعه حج و زیارت ارتحال شهادت گونه پیامبر رحمت و شهادت امام حسن مجتبی و امام رضا(علیهم السلام) را تسلیت گفت و با اشاره به حدیث شریف « الا کلکم راعٍ و کلکم مسئول عن رعیته ...»، از رسول خدا(ص) اظهار داشت: انسان نسبت به حوزه مسئولیت خود و در برابر کسانى که مسئولیت اداره و هدایت و تربیت آنان را به عهده گرفته ، مسئول است.


وی با اشاره به سبک زندگی اسلامی از دیدگاه پیامبر(ص) افزود:  سبک زندگی نبی مکرم اسلام یادآور مسئولیت انسان و سرشار از آموزه های دینی است که می توان از آن الهام گرفت و  سرلوحه زندگی قرار داد.نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت نمونه هایی از رفتارو سلوک  امام امت(رض) در زندگی فردی و اجتماعی را یادآور شد و تصریح کرد: یکی از راههای اصلاح این است که انسان به وظیفه خود عمل کند و از دیگران نیز بخواهد که اینگونه عمل کنند.


وی با تاکید براینکه رسول اکرم (ص) بعنوان الگو و سرمشق ، طلایه دارجهاد تبیین بود، به برخی آیات قرآن درباره مسئولیت پیامبر درآگاهی دادن به مردم اشاره کرد و گفت: وقتی    می خواهیم با دیگران صحبت کنیم باید مخاطب خود را بشناسیم و مستدل و محکم سخن بگوییم و از الفاظ تاثیرگذار استفاده کنیم. وَ مٰا أَرْسَلْنٰا مِنْ رَسُولٍ إِلاّٰ بِلِسٰانِ قَوْمِهِ لِیُبَیِّنَ لَهُمْ - ‌و ما هیچ پیامبری را جز به زبان قومش نفرستادیم تا [پیام خدا را] براى آنان به روشنى بیان کند."وی یادآور شد: بعثه مقام معظم رهبری برای اینکه کلام روحانیون در میان زائران اثر بیشتری داشته باشد این نکته را مورد توجه قرارداده و برای همراهی زائران در کاروان های زیارتی از روحانیون همان مناطق استفاده می کند.


نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در ادامه با اشاره به شور و شعفی که اربعین در جهان ایجاد کرده است، هدف از توطئه های بدخواهان را زیر سوال بردن درخشندگی حماسه عظیم حسینی دانست.


وی تصریح کرد: اربعین از روزهای خاص الهی است و روحیه عاشقان اباعبدالله الحسین(ع) در این ایام وصف ناشدنی است همچنانکه خداوند در آیه 5 سوره ابراهیم می فرماید: "وَذَکِّرْهُمْ بِأَیَّامِ اللَّهِ ۚ إِنَّ فِی ذَٰلِکَ لَآیَاتٍ لِکُلِّ صَبَّارٍ شَکُورٍ- و ایّام الله [روزهاى خاصّ الهى] را به آنان یادآورى کن. در این، نشانههایى است براى هر شکیباى شکرگزار. "


حجت الاسلام والمسلمین نواب با بیان اینکه نباید انسان های خطاکار را به حال خود رها کرد ، به آثار تربیتی بشارت و انذار اشاره کرد و گفت: تلاش کنیم بشارت را بر انذار مقدم بداریم.وی برلزوم توجه به اصلاح تدریجی ، صحبت توام با محبت ، عدم خستگی دربیان حق و دعوت به خدا تاکید و تصریح کرد: جهاد تبیین مرز ندارد و وظیفه مهم پیامبر(ص) هدایت بشر با دعوت به حق (داعی الی الله) بوده است .


 
مطالب مرتبط

نظرات کاربران