بارش باران در مسجدالحرام بارش باران در مسجدالحرام بارش باران در مسجدالحرام بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
بارش باران در مسجدالحرام بارش باران در مسجدالحرام بارش باران در مسجدالحرام بارش باران در مسجدالحرام بارش باران در مسجدالحرام

بارش باران در مسجدالحرام

با بارش باران در دمای 33 درجه‌ای مکه مکرمه، زائران خانه خدا با لباس خیس احرام، با خداوند متعال راز و نیاز کردند.

به گزارش خبرگزاری فارس، با وجود بالا بودن دمای هوا در مکه مکرمه، امروز زائران مسجدالحرام شاهد بارش باران در خانه خدا بودند.


با بارش رحمت الهی در سرزمین وحی، زائران زیر بارش باران دور کعبه طواف کردند و صلوات فرستاده و نوای اللهم لبیک سر دادند. متولیان خانه خدا هم بین زائران چتر توزیع کردند و به منظور جلوگیری از سُر خوردن زائران، موکت‌هایی در چند ورودی پهن کردند تا زائران از روی آن عبور کنند.


با وجود شدت بارش باران در مکه مکرمه در دمای حدود ۳۳ درجه، زائران در حالی که خیس شده بودند، با معبود نیایش می‌کردند. البته برخی هم به فضای مسقف خانه خدا رفتند و از آنجا مشغول راز و نیاز با خداوند بودند.


در هفته‌های اخیر تعداد زائران عمره مفرده نسبت به سال‌های گذشته افزایش یافته است و عربستان برای تحقق برنامه ۲۰۳۰ و بالا بردن درآمد غیرنفتی و کسب درآمد از حوزه زیارت در تلاش است. البته هنوز اعزام زائران ایرانی به خانه خدا آغاز نشده و سازمان حج و زیارت در حال برنامه‌ریزی برای برقراری این سفرهاست.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران