شکایت وکلای قربانیان فلسطینی به دیوان کیفری بین‌المللی شکایت وکلای قربانیان فلسطینی به دیوان کیفری بین‌المللی شکایت وکلای قربانیان فلسطینی به دیوان کیفری بین‌المللی بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
شکایت وکلای قربانیان فلسطینی به دیوان کیفری بین‌المللی شکایت وکلای قربانیان فلسطینی به دیوان کیفری بین‌المللی شکایت وکلای قربانیان فلسطینی به دیوان کیفری بین‌المللی شکایت وکلای قربانیان فلسطینی به دیوان کیفری بین‌المللی شکایت وکلای قربانیان فلسطینی به دیوان کیفری بین‌المللی

شکایت وکلای قربانیان فلسطینی به دیوان کیفری بین‌المللی

تیم وکلای قربانیان فلسطینی در رابطه با حملات رژیم صهیونیستی به غزه، شکایتی را به دادگاه کیفری بین‌المللی (ICC) در شهر لاهه هلند ارائه کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، تیم وکلای قربانیان فلسطینی در رابطه با حملات رژیم صهیونیستی به نواز غزه که منجر به شهادت و زخمی شدن هزاران فلسطینی شد، شکایتی را به دادگاه کیفری بین‌المللی (ICC) در شهر لاهه، هلند ارائه کرد.


جیل دیورز، نماینده قربانیان در دادگاه کیفری بین‌المللی و هیئت چهار نفره همراه او این شکایت را به دادستان دادگاه ارائه کردند.


دیورز تاکید کرد که اقدامات رژیم صهیونیستی در غزه جنایت نسل‌کشی است.


وی با اشاره به اینکه دیوان کیفری بین‌المللی در حال بررسی جنایات جنگی است، افزود: «آواره کردن بیش از یک میلیون نفر و عدم دسترسی به آب، سوخت، غذا و دارو نشان دهنده این است که اسرائیل می‌خواهد جمعیت غزه به طور کامل نابود شود.»


پیر گالاند سناتورسابق بلژیک نیز در سخنانی از وزارت خارجه بلژیک خواست تا کشور فلسطین را به رسمیت بشناسد.


وی گفت: «ما برای حمایت از حقوق بشر و اجرای عدالت اینجا هستیم.»


عبدالمجید مراری، رئیس بخش خاورمیانه و شمال آفریقا در اتحاد برای آزادی و کرامت مستقر در بروکسل، خاطرنشان کرد که دیوان کیفری بین‌المللی در مورد جنایات ارتکابی در غزه دارای اختیارات قضایی است.


 وی گفت که اسرائیل همانطور که مقامات سیاسی و نظامی آن فاش کرده‌اند، می‌خواهد غزه را از وجود فلسطینیان پاکسازی قومی کند.


 بر اساس آخرین آمار مقامات فلسطینی از زمان آغاز جنگ اسرائیل و غزه تاکنون 11 هزار و 240 فلسطینی به شهادت رسیده‌اند که از این آمار 4 هزار و۶۳۰ نفر کودک و 3 هزار و۱۳۰ نفر نیز زن هستند.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران