با حضورنماینده ولی فقیه درامورحج و زیارت برگزار شد؛

سومین گردهمایی فعالین فرهنگی، پژوهشی و فضای مجازی اربعین حسینی در مشهد

سومین گردهمایی فعالین فرهنگی ، پژوهشی و فضای مجازی اربعین حسینی با حضور حجت الاسلام والمسلمین نواب نماینده ولی فقیه درامور حج زیارت و مهمانانی ازچند کشور خارجی در مشهد آغاز شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، سومین گردهمایی فعالین فرهنگی ، پژوهشی و فضای مجازی اربعین حسینی با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه درامور حج زیارت و مهمانانی از کشورهای مختلف از جمله عراق ، سوریه و فلسطین و مسئولین کمیته های فرهنگی استان‌ها و نمایندگان مواکب و مسئولین موکب های فرهنگی امروز پنج شنبه (25 آبان) در مشهد مقدس آغاز شد.


نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در سخنرانی خود به درس های حرکت اربعین و نهضت عاشورا پرداخت و پیام زیارت اربعین را بیان کننده بعد کنشگری معنوی سیره حضرت سید الشهداء(ع) دانست که نجات بشریت است.


وی با بیان اینکه خیلی ها آرزو دارند توفیق خادمی حضرت سیدالشهداء را داشته باشند،  حضور مهمانان از کشورهای مختلف در این نشست را نشاندهنده آشنایی جهانیان با راه  و روش امام حسین (ع) عنوان کرد.


سرپرست حجاج ایرانی با اشاره به اینکه راه و سیره امام حسین(ع) تمدن ساز است، گفت: خداوند اجر و بازتاب جهانی پیاده روی خالصانه محبان حضرت سیدالشهداء(ع)  را گسترش این حرکت قرار داده است.


وی با بیان اینکه در این پیاده روی، تحمل رنج و سختی همراه با لذت معنوی، جذابیت خاص خود را دارد، حضور مسئولانه در جامعه را پیام دیگر این حرکت ذکر کرد.


وی گفت: درحالیکه اسلام، عاشورا و اربعین در پی زدودن جهل از جهان است در دوره ی جاهلیت مدرن قتل عام هزاران کودک به دست مدعیان تمدن بازروایی جاهلیت گذشته است.


نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت تاکید کرد: اگر بصیرت بر جهان حاکم باشد در مقابل جنایات رژیم صهیونیستی سکوت و همراهی صورت نخواهد گرفت.حجت الاسلام والمسلمین نواب جاهلیت را آز آثارپشت کردن به آموزه های  انبیاء دانست و گفت: همین امر سبب شد تا کانون توحید را با بتان پر ساختند.


وی یکی دیگر از درس ویژه های اربعین را هدایت و گمراهی زدایی ذکر کرد و گفت: صبر مایه امداد خداوند خواهد شد چنانچه امروز چهلمین روز مقاومت مردم مظلوم غزه  را در برابر اشغالگران کودک کش شاهدیم که به امداد و لطف خداوند است.


وی افزود: بسیج مردم جهان در دفاع از مظلومان فلسطین و مقابله با ظالمان از امدادهای الهی است.


حجت الاسلام والمسلمین نواب  با تقدیر از زحمات مسئولان و دست اندرکاران ستاد مرکزی اربعین ، برگزاری شایسته مراسم اربعین و روند رو به بهبود آن را نشانه برنامه ریزی های مناسب و هم افزایی ها و هماهنگی دانست و تاکید کرد: در خصوص اربعین برنامه ریزی جامع و مستمر برای بهره مندی بیشتر مردم ضروری است.


گفتنی است به منظور بررسی مسائل و چالش ها و برنامه‌ها و راه های توسعه جهانی شدن اربعین از سوی کمیته های فرهنگی ایران و عراق(ستاد فرهنگی اربعین) همایش دو روزه‌ای امروز و فردا در حرم رضوی در مشهد برگزار می‌شود.

مطالب مرتبط

نظرات کاربران