حضور ۱۵ هزار متسابق در سیزدهمین دوره مسابقات قرآن امارات حضور ۱۵ هزار متسابق در سیزدهمین دوره مسابقات قرآن امارات حضور ۱۵ هزار متسابق در سیزدهمین دوره مسابقات قرآن امارات بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
حضور ۱۵ هزار متسابق در سیزدهمین دوره مسابقات قرآن امارات حضور ۱۵ هزار متسابق در سیزدهمین دوره مسابقات قرآن امارات حضور ۱۵ هزار متسابق در سیزدهمین دوره مسابقات قرآن امارات حضور ۱۵ هزار متسابق در سیزدهمین دوره مسابقات قرآن امارات حضور ۱۵ هزار متسابق در سیزدهمین دوره مسابقات قرآن امارات

حضور ۱۵ هزار متسابق در سیزدهمین دوره مسابقات قرآن امارات

سیزدهمین دوره مسابقات قرآن اوقاف امارات که با حضور ۱۵ هزار شرکت‌کننده در پنج رشته جدید در ابوظبی برگزار شده بود به کار خود پایان داد.

به گزارش الاتحاد، اداره کل امور اسلامی و اوقاف امارات، سیزدهمین دوره جایزه حفظ و قرائت قرآن کریم را که این اداره سالانه برگزار می‌کند، پایان داد.


در این مسابقات، طلاب و دانشجویان مراکز و محافل حفظ، قرآن‌آموزان مراکز و حلقه‌های حفظ تابعه اوقاف، قرآن‌آموزان کانون‌های اصلاح و تربیت امارات شرکت می‌کنند.


مجموع شرکت‌کنندگان در  سیزدهمین دوره  مسابقات قرآن امارات به ۱۵۰۰۰ شرکت کننده رسید که از این تعداد ۸۰۰۰ نفر واجد شرایط بودند و ۱۲۰۰ شرکت‌کننده مورد تجلیل قرار گرفتند. رشته‌های این مسابقات از ۵ رشته در سال‌های اول به ۱۰ رشته افزایش یافت.


در این مراسم که در ابوظبی برگزار شد، عمر حبتور الدرعی، رئیس اداره کل امور اسلامی در سخنانی به برندگان به خاطر کسب افتخار در حفظ کتاب خدا و شرکت در این مسابقات تبریک گفت.


وی در ادامه سخنان خود گفت: علاقه نسل‌های ما به کتاب خداوند متعال نشانه خیر و صلاح و خوش بینی در جامعه است. قرآن به عنوان معلم و مربی و حافظ از شر و نجات دهنده از هلاکت کافی است و حافظان کتاب خدا کسانی هستند که خداوند آنها را برگزیده و بر بسیاری از دیگران برتری بخشیده است.


وی گفت: همچنین امسال یک مناسبت جهانی مصادف با تاریخ این مراسم یعنی روز جهانی تساهل است. قرآن کریم منبع اصیل و بزرگ تساهل و همزیستی بین بشریت است. قرآن در احکام و داستان‌های خود به ما می‌آموزد که به دیگران احترام بگذاریم و ما را به اعتدال و نفی افراط‌گرایی تشویق می‌کند. هر که به اخلاق و ارزش‌های قرآنی آراسته باشد اهل مدارا و اعتدال خواهد بود.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران