وزرای خارجه کشورهای عربی و اسلامی خواستار پایان جنگ غزه شدند وزرای خارجه کشورهای عربی و اسلامی خواستار پایان جنگ غزه شدند وزرای خارجه کشورهای عربی و اسلامی خواستار پایان جنگ غزه شدند بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
وزرای خارجه کشورهای عربی و اسلامی خواستار پایان جنگ غزه شدند وزرای خارجه کشورهای عربی و اسلامی خواستار پایان جنگ غزه شدند وزرای خارجه کشورهای عربی و اسلامی خواستار پایان جنگ غزه شدند وزرای خارجه کشورهای عربی و اسلامی خواستار پایان جنگ غزه شدند وزرای خارجه کشورهای عربی و اسلامی خواستار پایان جنگ غزه شدند

وزرای خارجه کشورهای عربی و اسلامی خواستار پایان جنگ غزه شدند

در جریان سفر مقامات کشورهای عربی و اسلامی به چین برای پایان دادن به جنگ اسرائیل و غزه، وزیران عرب و مسلمان خواستار آتش‌بس فوری در غزه شدند.

به گزارش خبرگزاری ها، هیئتی از وزیران کشورهای عربی و اسلامی که برای پایان دادن به خشونت‌ها و جنگ در غزه به چین سفر کرده‌اند، خواستار آتش‌بس فوری و پایان جنگ در غزه شدند.


 این هیئت از کشورهای عربستان سعودی، اردن، مصر، اندونزی، فلسطین و سازمان همکاری اسلامی قرار است با مقامات هر یک از پنج عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل ملاقات کنند.


 فیصل بن فرحان آل سعود وزیر امور خارجه عربستان گفت: ما باید فورا جنگ و کشتار را متوقف کنیم و تجهیزات بشردوستانه را به غزه برسانیم.


نشست فوق‌العاده مشترک سران کشورهای اسلامی و عربی در ریاض در ماه جاری همچنین از دادگاه کیفری بین‌المللی خواست تا درباره جنایات جنگی و جنایات علیه بشریت که اسرائیل در سرزمین‌های فلسطینی مرتکب می‌شود، تحقیق کند.


وانگ یی ، سیاستمدار چینی با بیان این که پکن دوست و برادر خوب کشورهای عربی و مسلمان است و همیشه قاطعانه از آرمان عادلانه مردم فلسطین برای احیای حقوق و منافع ملی و مشروع آنها حمایت کرده است.


از زمان آغاز درگیری ، وزارت خارجه چین خواستار کاهش تنش و پیگیری راه حل دو کشوری شده است.


وانگ افزود که چین برای پایان دادن به جنگ در غزه در اسرع وقت، کاهش بحران انسانی و حل و فصل زودهنگام، جامع، عادلانه و پایدار مسئله فلسطین تلاش خواهد کرد.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران