آئین نکوداشت هفته بسیج و فرهنگ بسیجی با حضور مسئولان و کارکنان حوزه حج و زیارت آئین نکوداشت هفته بسیج و فرهنگ بسیجی با حضور مسئولان و کارکنان حوزه حج و زیارت آئین نکوداشت هفته بسیج و فرهنگ بسیجی با حضور مسئولان و کارکنان حوزه حج و زیارت بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
آئین نکوداشت هفته بسیج و فرهنگ بسیجی با حضور مسئولان و کارکنان حوزه حج و زیارت آئین نکوداشت هفته بسیج و فرهنگ بسیجی با حضور مسئولان و کارکنان حوزه حج و زیارت آئین نکوداشت هفته بسیج و فرهنگ بسیجی با حضور مسئولان و کارکنان حوزه حج و زیارت آئین نکوداشت هفته بسیج و فرهنگ بسیجی با حضور مسئولان و کارکنان حوزه حج و زیارت آئین نکوداشت هفته بسیج و فرهنگ بسیجی با حضور مسئولان و کارکنان حوزه حج و زیارت

آئین نکوداشت هفته بسیج و فرهنگ بسیجی با حضور مسئولان و کارکنان حوزه حج و زیارت

آئین نکوداشت هفته بسیج و فرهنگ بسیجی با حضور مسئولان و کارکنان حوزه حج و زیارت برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، همزمان با نخستین روز از هفته بسیج آئین نکوداشت هفته بسیج و فرهنگ بسیجی عصرامروزدوشنبه (29 آبان) با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی، آقای سید عباس حسینی رئیس سازمان حج و زیارت، جمعی از معاونان ، مدیران و کارکنان این سازمان و بعثه مقام معظم رهبری در سالن اجتماعات سازمان حج برگزار شد.


در این مراسم، حجت الاسلام والمسلمین نواب در سخنانی با تبریک فرارسیدن هفته بسیج، یاد و خاطره غیور مردانی را که در دوران نیاز اسلام و مسلمین به صحنه آمدند ، گرامی داشت و گفت: امروز نیز این نیروهای خادم و رزمنده در انجام  آنچه را که بعنوان وظیفه عهده دارند کوتاهی نمی کنند.نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با اشاره به نحوه شکل گیری و رسمیت یافتن این نهاد مردمی در کشور، نقش بسیج و حماسه آفرینی های بسیجیان سرفراز در دوران دفاع مقدس را یادآور شد و به تبیین فرا منطقه ای شدن این درخت تناور و پر ثمر پرداخت و تصریح کرد: در کشورهایی که بسیج شکل گرفته توفنده در مقابل دشمنان اسلام ایستاده است.


وی با اشاره به شکست سه کشور عربی در جنگ شش روزه از اشغالگران قدس افزود: رژیم صهیونیستی در جنگ 33 روزه درمقابل رزمندگان حزب الله زمین گیر شد و برای اینکه آتش بس شکل بگیرد حتی پذیرفت آخرین گلوله را مقاومت لبنان شلیک کند و آنان پاسخ نمی دهند.


حجت الاسلام والمسلمین نواب در ادامه سخنان خود نام بیش از 20 گروه از اقشار بسیج در کشور را برشمرد و گفت: امام راحل طاب ثراه فرمودند کشوری که همه مردمش بسیجی باشند شکست ناپذیر است.


وی با بیان ویژگی های منش و روحیه بسیجی تصریح کرد: بسیجی بی ریا، سخت کوش و مخلص است و با روحیه بسیجی درهر صحنه ای که احساس نیاز کند وارد می شود همچنانکه شهید حاج قاسم سلیمانی در سیل و زلزله و... خدمتگزاری می کرد.


وی افزود: درفرهنگ و روحیه بسیجی آخرت اندیشی و خستگی ناپذیری موج می زند  و در همه حوادث و صحنه های خطر حضور دارد.نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در بخش دیگری از سخنان خود به فرازهایی از پیام امام امت(ره) در دوم آذر ماه سال 1367 خطاب به بسیجیان اشاره کرد و گفت: امام راحل در این پیام  بیش از 20 شاخصه  برای بسیجیان بیان می کنند .


وی با تاکید بر نگاه متعالی امام امت به دور دست  و چشم اندازی که از آینده داشت، اظهار داشت: امروز بعد از 35 سال تحقق سخنان امام را شاهدیم و دشمن صهیونیست در مقابل یک گروه از رزمندگان بسیجی حماس بیش از ۴۴ روز است که زمین گیر شده است. رزمندگانی که ارتش نیستند بلکه با تفکر و روحیه بسیجی در مقابل دشمن ایستاده اند و از امام آموخته اند با توکل به خدا و شعار ما می توانیم برنامه ریزی کنید و به دل معرکه بزنید.


حجت الاسلام و المسلمین نواب به تلفات روز افزون رژیم صهیونیستی و هدف قرار گرفتن ادوات نظامی این رژیم کودک کش در جنگ غزه اشاره کرد و اقدامات انصارالله یمن علیه اشغالگران قدس را در راستای تفکر و فرهنگ بسیجی دانست.وی در پایان سخنان خود همچنین به فرازهایی از سخنان حضرت آیت الله خامنه ای (مد ظله) درباره بسیج و بسیجیان اشاره کرد و 9 توصیه و نصیحت ازمقام معظم رهبری به بسیجیان را یادآور شد و بسیاری از پیشرفتهای کشور را مرهون تفکر بسیجی دانست.


بر پایه این گزارش، درادامه این مراسم رئیس سازمان حج و زیارت درسخنانی به حضور بسیج درعرصه های مختلف اشاره کرد و گفت: نام بسیج در انقلاب اسلامی با نام امام امت (ره) پیوند خورده است.وی با بیان برخی شاخصه‌های بسیج و بسیجیان و روحیات بسیجیان در شرایط امروز کشور گفت: بسیج آمادگی و حضور در هر جایی که اسلام، انقلاب و امام زمان نیاز داشته باشد را دارد و با این منش ، شاهد شکل گیری بسیج در اقصی نقاط دنیا هستیم.


بر پایه این گزارش، دراین مراسم همچنین  کلیپی از فرازهای بیانات مقام معظم رهبری در خصوص تفکر و فرهنگ بسیحی پخش شد و ضمن گرامی داشت فداکاری های بسیجیان در عرصه های مختلف ، با حضور سرپرست حجاج ایرانی و رئیس سازمان حج و زیارت از خدمات و تلاش های آقای سهراب فولادوند در دوران فرماندهی بسیج سازمان حج و زیارت که به افتخار بازنشستگی نائل شده است با اهدای لوح تقدیر تجلیل بعمل آمد.

مطالب مرتبط

نظرات کاربران