هشت هزار کاروان از ابتدای سال تاکنون به عتبات اعزام شده اند هشت هزار کاروان از ابتدای سال تاکنون به عتبات اعزام شده اند هشت هزار کاروان از ابتدای سال تاکنون به عتبات اعزام شده اند بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
هشت هزار کاروان از ابتدای سال تاکنون به عتبات اعزام شده اند هشت هزار کاروان از ابتدای سال تاکنون به عتبات اعزام شده اند هشت هزار کاروان از ابتدای سال تاکنون به عتبات اعزام شده اند هشت هزار کاروان از ابتدای سال تاکنون به عتبات اعزام شده اند هشت هزار کاروان از ابتدای سال تاکنون به عتبات اعزام شده اند

هشت هزار کاروان از ابتدای سال تاکنون به عتبات اعزام شده اند

معاون امور عتبات عالیات سازمان حج و زیارت از اعزام هشت هزار کاروان به عتبات عالیات خبر داد و گفت: بر اساس آمار و اطلاعات موجود از ابتدای امسال تاکنون حدود ۳۲۰ هزار نفر از استان‌های مختلف کشور، راهی عتبات عالیات در عراق شده اند.

حمیدرضا محمدی با بیان اینکه در پی کاهش هزینه‌ها برای بهره مندی بیشتر عاشقان خاندان عمصت و طهارت در قالب زیارت عتبات عالیات هستیم، گفت: هم اکنون حدود ۲۷۰۰ دفتر زیارتی در سطح کشور در زمینه اعزام و انجام دادن امورات مربوط به عتبات عالیات فعالیت دارند.


وی افزود: یکی از علل بالابودن هزینه‌های اعزام به عتبات عالیات مربوط به سفر‌های هوایی است که تصمیم گیرندگان این امور باید با ارائه راهکار درپی کاهش هزینه سفر‌های پروازی باشند.


محمدی با بیان اینکه میزان هزینه‌های دریافتی از متقاضیان سفر به عتبات عالیات برمبنای درخواست شخص متقاضی و بر اساس نوع کیفیت هتل و ... انتخاب می‌شود، گفت: هم اکنون برمبنای ۷ شب و ۶ روز اقامت در عتبات عالیات و حرکت به صورت زمینی از مقصد تهران، ۶ میلیون و ۷۰۰ تا هشت میلیون و ۲۰۰ هزار تومان هزینه دارد.


معاون امور عتبات و عالیات سازمان حج و زیارت گفت: همچنین هزینه اعزام با پرواز از مبدا تهران به عتبات عالیات از ۱۳ تا ۱۵ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان بنا به کیفیت محل اسکان متغیر و هزینه دارد.


محمدی افزود: برهمین اساس اقامت در عتبات عالیات در قالب ۶ شب و پنج روز نیز از ۵ میلیون و ۷۰۰ تا ۶ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان در قالب حرکت زمینی از مبدا تهران به عراق هزینه دارد.


معاون امور عتبات عالیات سازمان حج و زیارت با تاکید بر اینکه تردد به عتبات عالیات به صورت روزمره در نظم خاصی ادامه دارد، گفت: در حال حاضر هیچ گونه محدودیت زمانی برای ثبت نام و اعزام وجود ندارد و متقاضیان سفر به عتبات عالیات می‌توانند پس از انتخاب زمان و ... به اعزام خود در قالب کاروان اقدام کنند.


محمدی از متقاضیان سفر به عتبات عالیات خواست برای این سفر زیارتی از طریق دفاتر مجاز و تحت نظارت سازمان حج و زیارت اقدام کنند.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران