برگزاری همایش مطلع عشق در کربلا

همایش مطلع عشق در کربلا ویژه زوج های جوان زائران کاروان های زیارتی عتبات عالیات به همت دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در عراق برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج ، همایش مطلع عشق ویژه زوج های جوان زائران ایرانی کاروان های ز یارتی اعزامی به عتبات عالیات از سوی دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در عراق با حضور حجت الاسلام والمسلمین حسین بهجتی مسئول این دفتر در کربلا برگزار شد.
در این همایش حجت الاسلام حدائق سخنران بعثه مقام معظم رهبری در کربلا نکاتی در ارتباط با سبک زندگی اسلامی بیان کرد و گفت: طبق فرموده خداوند در آیه ۲۱ سوره روم "وَمِنْ آیَاتِهِ أَنْ خَلَقَ لَکُم مِّنْ أَنفُسِکُمْ أَزْوَاجًا لِّتَسْکُنُوا إِلَیْهَا وَجَعَلَ بَیْنَکُم مَّوَدَّةً وَرَحْمَةً ۚ إِنَّ فِی ذَٰلِکَ لَآیَاتٍ لِّقَوْمٍ یَتَفَکَّرُونَ- و باز یکی از آیات (لطف) او آن است که برای شما از جنس خودتان جفتی بیافرید که در کنار او آرامش یافته و با هم انس گیرید و میان شما رأفت و مهربانی برقرار فرمود. در این امر نیز برای مردم بافکرت ادله‌ای (از علم و حکمت حق) آشکار است." انسان از ازدواج چند هدف را دنبال می کند که آرامش ، افزایش مهر و محبت ، بقا، دوام و ماندگاری نسل از آن جمله است.
وی افزود: ازدواجی صحیح است که هرچه از تاریخ برقراری آن بگذرد و پیش برود آرامش در آن زندگی بیشتر شود.
وی اظهار داشت: پیامبر اکرم (ص) فرموده اند در اسلام هیچ بنایی بهتر و مستحکم تر از ازدواج نیست ،
در ادامه ، حجت الاسلام و المسلمین بهجتی در سخنان کوتاهی نکاتی در ارتباط با کارگاه مطلع عشق بیان کرد و در پایان از سوی دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در عراق هدایای معنوی به زوج های جوان اهدا شد.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران