جلسه توجیهی روحانیون و مداحان عتبات عالیات در کربلا جلسه توجیهی روحانیون و مداحان عتبات عالیات در کربلا جلسه توجیهی روحانیون و مداحان عتبات عالیات در کربلا بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
جلسه توجیهی روحانیون و مداحان عتبات عالیات در کربلا جلسه توجیهی روحانیون و مداحان عتبات عالیات در کربلا جلسه توجیهی روحانیون و مداحان عتبات عالیات در کربلا جلسه توجیهی روحانیون و مداحان عتبات عالیات در کربلا جلسه توجیهی روحانیون و مداحان عتبات عالیات در کربلا

جلسه توجیهی روحانیون و مداحان عتبات عالیات در کربلا

جلسه آموزشی توجیهی روحانیون و مداحان کاروان های زیارتی عتبات عالیات در کربلا برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج ، جلسه آموزشی توجیهی روحانیون و مادحین عتبات عالیات در محل دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری درکربلای معلی برگزار شد.
در ابتدای این برنامه ، حجت الاسلام محیطی رابط روحانیون و مداحان بعثه مقام معظم رهبری در ارتباط با بایدها و نبایدهای سفرهای زیارتی توضیحاتی بیان کرد و ملاک های ارزشیابی خادمان فرهنگی را یادآور شد.
حجت الاسلام بابایی مسئول فرهنگی بعثه رهبری در عراق نیز آخرین دستورالعمل ها و برنامه های فرهنگی  را بیان کرد و بر لزوم اطلاع رسانی مناسب برای حضور زائران در برنامه های متنوع بعثه در اعتاب مقدسه تاکید کرد.


بر پایه این گزارش ، در ادامه حجت الاسلام والمسلمین حسین بهجتی مسئول دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در عراق با ذکر این روایت از امام علی (ع) "قالَ اللّه ُ عزّ و جلّ مِن فَوقِ عَرشِهِ : یا عِبادِی ، اُعبُدُونی فیما أمَرتُکُم بِهِ ، وَ لا تُعَلِّمُونی ما یُصلِحُکُم ، فَإنّی أعلَمُ بِهِ و لا أبخَلُ علیکم بِمَصالِحِکُم اظهار داشت: خداوند عزّ و جلّ از فراز عرش خود فرمود: اى بندگان من! مرا عبادت کنید بر اساس آنچه به شما دستور داده ام و به من نیاموزید که چه چیز به صلاح شماست ؛ زیرا من به آن داناترم و آنچه را به صلاح شماست از شما دریغ نمى کنم.


وی افزود: همچنین حضرت فاطمه(س) در روایتی فرمودند:"مَن أصعَدَ إلَى اللّهِ خالِصَ عِبادَتِهِ أهبَطَ اللّهُ إلَیهِ أفضَلَ مَصلَحَتِهِ- هرکه خود عبادتش را برای خدا خالص کند خداوند بهتریت مصحلت را برایش در نظر می گیرد".
وی در ادامه با بیان اینکه ثواب زیارت امام حسین (ع) با هیچ چیز قابل قیاس نیست، گفت: امام صادق (ع) در باب زیارت امام حسین (ع) می فرماید: هر که می خواهد در قیامت همجوار پیامبر اعظم (ص) و امام (ع) و حضرت فاطمه (س) بشود زیارت امام حسین را ترک نکند.


 
مطالب مرتبط

نظرات کاربران