آسیب های زندگی مشترک آسیب های زندگی مشترک آسیب های زندگی مشترک بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
آسیب های زندگی مشترک آسیب های زندگی مشترک آسیب های زندگی مشترک آسیب های زندگی مشترک آسیب های زندگی مشترک

آسیب های زندگی مشترک

در کارگاه آموزشی زوج های جوان ویژه زائر عتبات که به همت دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در عراق برگزار شد آسیب هایی که زندگی مشترک را تهدید می کند تبیین گردید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج ، همایش آموزشی مطلع عشق ویژه زوج های جوان زائر عتبات عالیات روز یکشنبه (۵ آذر) به همت دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری عراق در کربلای معلی برگزار شد.
در این کارگاه حجت الاسلام حدائق با بیان نکاتی در ارتباط با مهارت های زندگی مشترک و سبک زندگی اسلامی اظهار داشت: گرانترین هزینه یک انسان در طول زندگیش در آیین ازدواج است البته منظور هزینه مادی نیست بلکه هزینه کردن عمر است که فرد انتخاب می کند عمرش را در کنار همسرش بگذراند.
وی افزود: یکی از اهداف ازدواج تکثیر نسل است ، وقتی انسان می میرد ارتباط او با این دنیا قطع می‌شود مگر اینکه فرزند نیکویی از او در دینا باقی بماند.
وی با اشاره به آسیب هایی که زندگی مشترک را تهدید می کند، افزود: یک زوج وقتی این آسیب ها را بشناسند با پیشگیری از آنها مشکلات را به حداقل می رسانند.


حجت الاسلام حدائق برخی از این آسیب ها را نبود معنویت در زندگی ، دریغ داشتن ابراز محبت کلامی زن و شوهر نسبت به یکدیگر، پرهیز زن و مرد از خرج کردن بی محابا و بلندپروازی در زندگی مشترک ، اصرار بر اشباهات گذشته ، لزوم ترک عادات ناپسند ، خارج کردن ذهن از حالت منفی نگری ، تشکر نکردن زن و شوهر از همدیگر و فاش کردن اسرار زندگی مشترک نزد فامیل و آشنا ذکر کرد .
در پایان این کاگاه، از سوی نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری عراق هدایای معنوی به زوج های جوان اهدا شد.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران