سخنوری بلیغ از ویژگی های ممتاز حضرت زهرا (س) سخنوری بلیغ از ویژگی های ممتاز حضرت زهرا (س) سخنوری بلیغ از ویژگی های ممتاز حضرت زهرا (س) بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
سخنوری بلیغ از ویژگی های ممتاز حضرت زهرا (س) سخنوری بلیغ از ویژگی های ممتاز حضرت زهرا (س) سخنوری بلیغ از ویژگی های ممتاز حضرت زهرا (س) سخنوری بلیغ از ویژگی های ممتاز حضرت زهرا (س) سخنوری بلیغ از ویژگی های ممتاز حضرت زهرا (س)

سخنوری بلیغ از ویژگی های ممتاز حضرت زهرا (س)

سرپرست حجاج ایرانی با اشاره به ویژگی ها و خصوصیات فراوان حضرت فاطمه زهرا (س) از سخنوری بلیغانه بعنوان یکی از ویژگی ممتاز آن وجود بی‌پایان و اعجاب‌برانگیزیاد کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب امروز دوشنبه (13 آذر) درجلسه تواصی به حق درجمع نمازگزاران مجموعه حج و زیارت به ویژگی ها و خصوصیات فراوان صدیقه طاهره زهرای مرضیه(س) پرداخت.


نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با بیان اینکه آن حضرت سخنران و مبلغه بودند حاضران را به مطالعه خطبه فدکیه فراخواند و گفت: مطالعه و بررسی مطالب مطرح شده در این خطبه حکایت از جامعیت، دور اندیشی و منطق الهی آن دارد که شبیه اعجاز است.


وی با بیان اینکه پیامبراکرم(ص) و امیرمومنان حضرت علی (ع) نیز خطیب بوده و ماموریت الهی را بیان کردند، روحیه حضرت فاطمه(س) را متاثراز آن دو بزرگواردانست و گفت: انسان هایی که فعالیت تبلیغی و راهنمایی دیگران را در کارنامه خود دارند فردای قیامت درخشش بیشتری خواهند داشت.


وی در ادامه به اعزام حضرت علی (ع) به یمن اشاره کرد و گفت: پیامبر خدا (ص) هنگامى که على (ع) را به یمن فرستادند ـ فرمودند: "یا علیُّ ، لا تُقاتِلَنَّ أحَدا حتّى تَدعُوَهُ ، و ایمُ اللّه ِ لَأن یَهدی اللّه ُ على یَدَیکَ رجُلاً خَیرٌ لَکَ مِمّا طَلَعَت علَیهِ الشَّمسُ و غَرَبَت ، و لَکَ وَلاؤهُ یا علیُّ- اى على! هرگز با کسى جنگ مکن مگر اینکه قبلاً او را [به اسلام] دعوت کرده باشى که به خدا سوگند، اگر خداوند کسى را به دست تو هدایت کند برایت بهتر است از آنچه آفتاب بر آن طلوع و غروب مى کند ؛ و تو بر شخص هدایت شده ولایت دارى ، اى على" .نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت هدایت افراد را اقدامی بسیار ارزشمند عنوان و با استناد به سخنان پیامبر اکرم(ص)  به تبیین ارزش هدایت کردن دیگران پرداخت.


وی علم، کمال و ادب فضه ، خادمه حضرت زهرا (س) را نتیجه تربیت و پروش آن حضرت دانست و به حاضران توصیه کرد از نحوه ارتباط زهرای مرضیه با خادمه خود برای برقراری ارتباط  با فرزندان درس بگیرند و راه را به آنها نشان دهند.


حجت الاسلام والمسلمین نواب لزوم توجه به ارتقای علمی و معنوی فرزندان را یادآور شد و گفت: با فرزندان بعنوان آیندگان باید با محبت و ملایمت رفتارکرد تا از خانواده فاصله نگیرند.وی در پایان به فرازهایی ازآیه 159 سوره آل عمران اشاره کرد و اهمیت عمل کردن به عبارت "فَاعْفُ عَنْهُمْ - پس از آنان درگذر" در مدیریت را  یادآور شد و افزود: در محیط اداری یک مدیر باید نسبت به زیر دستانش با دیده تربیت و کمک رفتار کند و به نحوی آن ها را هدایت نماید تا در آینده مدیران خوبی برای اداره امور باشند.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران