درخواست عربستان برای جلسه فوری سازمان همکاری اسلامی درخواست عربستان برای جلسه فوری سازمان همکاری اسلامی درخواست عربستان برای جلسه فوری سازمان همکاری اسلامی بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
درخواست عربستان برای جلسه فوری سازمان همکاری اسلامی درخواست عربستان برای جلسه فوری سازمان همکاری اسلامی درخواست عربستان برای جلسه فوری سازمان همکاری اسلامی درخواست عربستان برای جلسه فوری سازمان همکاری اسلامی درخواست عربستان برای جلسه فوری سازمان همکاری اسلامی

درخواست عربستان برای جلسه فوری سازمان همکاری اسلامی

عربستان سعودی خواستار تشکیل جلسه فوری وزیران برای سازمان همکاری اسلامی در مورد غزه شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج به نقل ازایکنا، عربستان سعودی که ریاست دوره کنونی سازمان همکاری اسلامی را بر عهده دارد، خواستار برگزاری نشست فوری وزیران کشورهای عضو برای بررسی تحولات وضعیت غزه شد.


به گزارش شبکه رسمی الاخباریه عربستان، این خبر امروز سه‌شنبه همزمان با هدف قرار دادن نوار غزه توسط رژیم صهیونیستی در چهارمین روز از درگیری‌های بی‌سابقه فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها صورت گرفت.


الاخباریه گزارش داد: سازمان همکاری اسلامی تجاوز نظامی رژیم صهیونیستی را که منجر به صدها شهید و زخمی در میان مردم فلسطین شد، مجدداً محکوم می‌کند.


این شبکه افزود: عربستان سعودی که رئیس دوره‌ای سازمان همکاری اسلامی است، خواستار تشکیل جلسه فوری وزیران این سازمان برای بحث در مورد تشدید تنش در غزه است.


این درحالی است که تاریخ خاصی برای این نشست مشخص نشده است.


این درخواست عربستان سعودی یک روز پس از آن مطرح شده است که حسام زکی، معاون دبیرکل اتحادیه عرب در بیانیه‌ای اعلام کرد که نشست فوق‌العاده وزیران این اتحادیه فردا چهارشنبه به درخواست دولت فلسطین و به ریاست مراکش، رئیس دوره‌ای این اتحادیه برگزار می‌شود.


در نشست اتحادیه عرب راه‌های اقدام سیاسی در سطوح عربی و بین‌المللی برای توقف تجاوز رژیم صهیونیستی مورد بحث قرار خواهد گرفت.


همچنین پارلمان عربی پس فردا پنجشنبه در مقر خود در قاهره جلسه کمیته فلسطین را با هدف بحث در مورد تحولات و تشدید خطرناک درگیری‌ها در اراضی اشغالی فلسطین برگزار می‌کند.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران