تقویت کسب و کارهای نوآورانه در مجمع حلال مکه تقویت کسب و کارهای نوآورانه در مجمع حلال مکه تقویت کسب و کارهای نوآورانه در مجمع حلال مکه بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
تقویت کسب و کارهای نوآورانه در مجمع حلال مکه تقویت کسب و کارهای نوآورانه در مجمع حلال مکه تقویت کسب و کارهای نوآورانه در مجمع حلال مکه تقویت کسب و کارهای نوآورانه در مجمع حلال مکه تقویت کسب و کارهای نوآورانه در مجمع حلال مکه

تقویت کسب و کارهای نوآورانه در مجمع حلال مکه

مجمع حلال مکه با هدف کشف فرصت‌های جدید و تقویت کسب و کارهای نوآورانه در این حوزه، امروز نشست سه روزه خود را آغاز کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج به نقل ازایکنا ، مجمع حلال مکه از امروز سه‌شنبه آغاز به کار کرد.


این رویداد سه روزه تحت نظارت ماجد القصبی وزیر بازرگانی این کشور در مرکز نمایشگاه‌ها و رویدادهای اتاق بازرگانی و صنایع مکه برگزار می‌شود.


مقامات ارشد سازمان غذا و داروی عربستان سعودی، شرکت خدمات حلال و سازمان استاندارد عربستان در این مجمع شرکت خواهند کرد که در راستای اهداف عربستان سعودی در زمینه صنایع حلال و حمایت از رشد اقتصادی ملی و مشارکت در تنوع بخشیدن به آن است.


این مجمع شاهد برگزاری جلسات بحث و گفت‌وگو با هدف پوشش دادن جنبه‌های مختلف صنایع حلال خواهد بود و صاحبان مشاغل را قادر می‌سازد تا تصویر دقیقی از وضعیت محصولات حلال را که شامل بخش‌های عمده‌ای مانند بخش مالی اسلامی، بخش غذای حلال و صنایع اسلامی، بخش گردشگری، بخش داروسازی و صنایع دارویی، بخش زیبایی، بخش خدمات لجستیک و بازاریابی، بخش فنی و بخش تجهیزات پزشکی می‌شود روشن کنند.


روز سه‌شنبه، این مجمع شاهد چهار جلسه بحث و گفت‌وگو خواهد بود که اولین آن شامل «مدل‌های موفق در صنعت حلال» است که نوآوری، ترویج و بازاریابی محصولات حلال را روشن می‌کند و مطالعات موردی تجربیات خاص در صنعت حلال را ارائه می‌کند و پس از آن دومین جلسه با موضوع «تجارب جهانی در صنعت حلال» برگزار می‌شود که به ابعاد دیگر این صنعت از منظر تجربیات در حوزه نظارت، قانونگذاری، حقوقی، توسعه‌ای و اقتصادی در صنعت حلال می‌پردازد.


جلسه سوم در مورد «نوآوری در بازاریابی و رشد تجاری در صنعت سفر و گردشگری» بحث می‌کند که به اهمیت نوآوری در صنعت خدمات مسافرتی و گردشگری حلال، فناوری اطلاعات و ارتباطات و صنعت سفر و مکانیسم‌هایی برای افزایش همکاری بین شرکت‌ها و مؤسسات در صنعت سفر و گردشگری می‌پردازد.


چهارمین نشست با عنوان توسعه و تحول صنعت حلال با ارائه چشم‌اندازها و چالش‌ها به بررسی بهترین شیوه‌ها و مدل‌های موفق برای نوآوری، توسعه و بازاریابی در صنعت حلال می‌پردازد. این مجمع با جلسات تبادل روابط دوجانبه صاحبان مشاغل (B۲B) با هدف تقویت همکاری بین آنها و جذب فرصت‌های جدید و کسب و کارهای نوآورانه که به رشد صنایع حلال کمک می‌کند، همراه خواهد بود.




مطالب مرتبط

نظرات کاربران