واکنش حماس و جهاد اسلامی به حمله پهپادی آمریکا به بغداد واکنش حماس و جهاد اسلامی به حمله پهپادی آمریکا به بغداد واکنش حماس و جهاد اسلامی به حمله پهپادی آمریکا به بغداد بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
واکنش حماس و جهاد اسلامی به حمله پهپادی آمریکا به بغداد واکنش حماس و جهاد اسلامی به حمله پهپادی آمریکا به بغداد واکنش حماس و جهاد اسلامی به حمله پهپادی آمریکا به بغداد واکنش حماس و جهاد اسلامی به حمله پهپادی آمریکا به بغداد واکنش حماس و جهاد اسلامی به حمله پهپادی آمریکا به بغداد

واکنش حماس و جهاد اسلامی به حمله پهپادی آمریکا به بغداد

جنبش‌های حماس و جهاد اسلامی بامداد پنجشنبه در بیانیه‌های جداگانه‌ای حمله پهپادی آمریکا به شرق بغداد را محکوم کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، خبرگزاری سما فلسطین گزارش داد، در بیانیه حماس آمده است: ما تجاوز وحشیانه شامگاه چهارشنبه که بغداد پایتخت عراق را هدف قرار داد و منجر به شهادت رهبران مقاومت عراق شد به شدت محکوم می‌کنیم و آن را نقض حاکمیت و امنیت عراق می‌دانیم که در خدمت به نقشه رژیم اشغالگر صهیونیستی و پروژه‌های توسعه طلبانه آن انجام گرفت.


شبکه «المیادین» می‌گوید در حمله پهپادی امشب به شرق بغداد، یک عضو ارشد گروه مقاومت «کتائب حزب‌الله» در عراق به شهادت رسیده است.


جنبش حماس ضمن عرض تسلیت به مردم عراق گفت: دولت جو بایدن رئیس جمهور آمریکا را مسئول تشدید تنش در منطقه از طریق تأمین و حمایت از جنگ نسل کشی نازی‌ها علیه مردم فلسطین در نوار غزه می‌دانیم.


حماس تأکید کرده است که تنها با پایان دادن به اشغالگری رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی فلسطینی و عربی ما، منطقه شاهد ثبات و صلح خواهد شد.


از سوی دیگر جنبش جهاد اسلامی فلسطین هم در بیانیه‌ای اعلام کرد: ما حملات آمریکا به عراق را که منجر به شهادت رهبران مقاومت عراق شد، به شدت محکوم می‌کنیم.


جهاد اسلامی افزوده است: ما تاکید می‌کنیم که دولت آمریکا با رویکرد تهاجمی خود علیه ملت ما، هدفش شعله‌ور کردن درگیری در منطقه، حمایت از رژیم صهیونیستی و حمایت از جنگ ویرانگری است که علیه مردم فلسطین به راه انداخته است.


ساعتی پیش یک مقام بلند پایه آمریکایی به شبکه سی بی اس آمریکا گفت که این کشور یکی از رهبران ارشد کتائب حزب‌الله عراق را در حمله پهپادی هدف قرار داده است.


پهپادهای اسرائیلی عصر امروز مناطقی را درجنوب لبنان مورد حمله قرار دادند که به دنبال آن، یک شهروند لبنانی به شهادت رسید.


این مقام آمریکایی که نامش ذکر نشده، گفته بود: ما تائید می‌کنیم که نیروهای آمریکایی امروز در عراق حمله‌ای انجام دادند.


همچنین کانال تلگرامی صابرین نیوز هم از برپایی تظاهرات ضد آمریکایی در محل انفجار یک خودرو در شرق بغداد خبر داده بود.


گزارش‌ها از شهادت ابوباقر الساعدی از فرماندهان الحشد الشعبی خبر می‌دهند.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران