عفو بین‌الملل: جامعه جهانی باید از نسل‌کشی در غزه جلوگیری کند عفو بین‌الملل: جامعه جهانی باید از نسل‌کشی در غزه جلوگیری کند عفو بین‌الملل: جامعه جهانی باید از نسل‌کشی در غزه جلوگیری کند بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
عفو بین‌الملل: جامعه جهانی باید از نسل‌کشی در غزه جلوگیری کند عفو بین‌الملل: جامعه جهانی باید از نسل‌کشی در غزه جلوگیری کند عفو بین‌الملل: جامعه جهانی باید از نسل‌کشی در غزه جلوگیری کند عفو بین‌الملل: جامعه جهانی باید از نسل‌کشی در غزه جلوگیری کند عفو بین‌الملل: جامعه جهانی باید از نسل‌کشی در غزه جلوگیری کند

عفو بین‌الملل: جامعه جهانی باید از نسل‌کشی در غزه جلوگیری کند

در ادامه محکومیت رژیم صهیونیستی به خاطر ارتکاب جنایات غزه، دبیرکل سازمان عفو بین الملل تاکید کرد که جامعه جهانی باید برای جلوگیری از نسل کشی در غزه اقدام کند.

به گزارش خبرگزاری ها، «انیس کالامار» در پستی در شبکه اجتماعی «ایکس» (توییتر سابق) با اشاره به حملات نیروهای اشغالگر صهیونیست به شهر رفح در جنوب نوار غزه نوشت: «انتقال اهالی؟ به کجا؟ هیچ جایی نیست که فلسطینی ها بتوانند به آنجا آواره شوند؟»


کالامار افزود: فلسطینی ها در نوار غزه، به شدت با خطر نسل کشی مواجه هستند و جامعه جهانی باید به انجام اقدامات لازم برای جلوگیری از نسل کشی، پایبند باشد.


پیشتر سازمان عفو بین الملل با انتشار پیامی در این شبکه اجتماعی هشدار داده بود: عملیات نظامی احتمالی رژیم صهیونیستی در رفح، پیامدهای وخیمی برای بیش از ۲ میلیون فلسطینی خواهد داشت که اکثر آنها را آوارگان تشکیل می دهند.


 بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به تازگی اعلام کرد که عملیات زمینی در رفح ظرف ۲ هفته آینده آغاز خواهد شد.


در همین ارتباط، جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) نیز در بیانیه ای با اشاره به اظهارات ستیزه جویانه رهبران رژیم اشغالگر مبنی بر اینکه قصد دارند حملات وحشیانه مداوم خود را علیه نوار غزه به شهر رفح که مملو از آوارگان فلسطینی است، گسترش دهند، افزود: ما نسبت به خطر ارتکاب جنایت نسل کشی گسترده و هولناک توسط رژیم اشغالگر اسرائیل در شهر رفح که بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار شهروند آواره فلسطینی را در خود جای داده است و این آوارگان در نتیجه حملات مستمر و جنایات تروریستی وحشیانه اشغالگران صهیونیست در شرایط ناگوار انسانی زندگی می کنند، هشدار می دهیم.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران