دفتر اطلاع‌رسانی دولتی غزه اطلاعات تکان دهنده‌ای از مهم ترین آمار جنگ منتشر کرد

دفتر اطلاع‌رسانی دولتی در غزه روز یکشنبه اعلام کرد که ارتش اسرائیل ۲۴۳۸ قتل عام مرتکب شده است و تعداد کشته‌شدگان و مفقودان از ۷ اکتبر گذشته به ۳۵۱۷۶ نفر رسیده است.

به گزارش آرتی عربی، دفتر اطلاع‌رسانی دولتی تشریح کرد تعداد کشته شدگانی که به بیمارستان‌ها رسیده‌اند به ۲۸۱۷۶ نفر شامل ۱۲۳۰۰ کودک فوت شده، ۸۴۰۰ زن، ۳۴۰ پرسنل پزشکی، ۴۶ نیروی دفاع مدنی و ۱۲۴ خبرنگار رسیده است.


این نهاد خاطرنشان کرد: ۷ هزار نفر مفقود شده‌اند که ۷۰ درصد آنها کودک و زن هستند، ۶۷ هزار و ۷۸۴ نفر مجروح هستند و ۱۱ هزار مجروح برای مداوا نیاز به سفر دارند.


این دفتر تاکید کرد: حدود ۱۰ هزار بیمار سرطانی با خطر مرگ و میر مواجه هستند، ۷۰۰ هزار نفر در اثر آوارگی، به بیماری‌های عفونی مبتلا شده و ۸ هزار مورد عفونت هپاتیت ویروسی به دلیل آوارگی وجود دارد و ۶۰ هزار زن باردار در معرض خطر هستند چراکه دسترسی به مراقبت‌های بهداشتی وجود ندارد.


دفتر اطلاع‌رسانی غزه تصریح کرد: ۳۵۰ هزار بیمار مزمن به دلیل وارد نشدن دارو در معرض خطر هستند و ۹۹ مورد دستگیری پرسنل بهداشتی صورت گرفته است.


این دفتر با اشاره به دو میلیون آواره در نوار غزه، اعلام کرد که برخی از خانواده‌ها در عرض ۴۸ ساعت تنها نیمی از یک وعده غذایی دریافت می‌کنند.


نوار غزه در شرایط انسانی فاجعه باری به سرمی‌برد. در پی تشدید حمله نظامیان اسرائیلی به شهر رفح که به آخرین پناهگاه بیش از ۱.۳ میلیون فلسطینی تبدیل شده است، جنگ وارد صد و بیست و هشتمین روز خود شده است.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران