بازتاب راهپیمایی ۲۲ بهمن در رسانه‌های غربی بازتاب راهپیمایی ۲۲ بهمن در رسانه‌های غربی بازتاب راهپیمایی ۲۲ بهمن در رسانه‌های غربی بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
بازتاب راهپیمایی ۲۲ بهمن در رسانه‌های غربی بازتاب راهپیمایی ۲۲ بهمن در رسانه‌های غربی بازتاب راهپیمایی ۲۲ بهمن در رسانه‌های غربی بازتاب راهپیمایی ۲۲ بهمن در رسانه‌های غربی بازتاب راهپیمایی ۲۲ بهمن در رسانه‌های غربی

بازتاب راهپیمایی ۲۲ بهمن در رسانه‌های غربی

راهپیمایی ۲۲ بهمن که روز یکشنبه در سراسر کشور برگزار شد در رسانه‌های جهان بازتاب گسترده ای داشت.

حضور حماسی و پرشکوه مردم از اقشار مختلف در جشن ۴۵ سالگی انقلاب اسلامی ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه با بازتاب وسیعی از سوی رسانه های خارجی مواجه شده است.


خبرگزاری رویترز در روایت خود از راهپیمایی ۲۲ بهمن نوشته «صدها هزار نفر از مردم در راهپیمایی‌هایی در سراسر ایران به مناسب چهل‌وپنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و در میانه جنگ میان اسرائیل و حماس، شعار مرگ بر اسرائیل سر دادند و پرچم‌های آمریکا و اسرائیل را نیز آتش زدند.


این رسانه به سخنرانی «سید ابراهیم رئیسی» رئیس‌جمهور اسلامی ایران نیز در این راهپیمایی اشاره کرد و نوشت، رئیسی گفت «آمریکا و برخی کشورهای غربی از جنایات رژیم صهیونیستی در غزه حمایت می‌کنند.


رویترز در گزارش خود آورده که مسئله فلسطین یکی از ارکان جمهوری اسلامی از زمان پیروزی بوده است؛ انقلابی که با سرنگونی حکومت شاه که تحت حمایت آمریکا بود، به وقوع پیوست.


این خبرگزاری همچنین به حضور اقشار مختلف مردم در راهپیمایی امروز اشاره کرد و نوشت بسیاری از افراد شرکت‌کننده در راهپیمایی، تصاویری از آیت‌الله «سید علی خامنه‌ای» رهبر معظم انقلاب را در دست داشتند.


آسوشیتدپرس در گزارش خود آورده است:« ایران روز یکشنبه چهل و پنجمین سالگرد انقلاب اسلامی ۱۹۷۹ را در میان تنش‌هایی که خاورمیانه را بر سر ادامه حملات اسرائیل در نوار غزه فراگرفته، جشن گرفت. هزاران ایرانی در خیابان‌ها و میدان‌های اصلی که با پرچم‌ها، بادکنک‌ها و بنرهایی با شعارهای انقلابی و مذهبی تزئین شده بودند، راهپیمایی کردند.


در تهران، مردم پرچم‌های ایران را به اهتزاز درآوردند، شعار سر دادند و پلاکاردهایی با نوشته‌های «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» حمل کردند. برخی پرچم‌های آمریکا و اسرائیل را به آتش کشیدند. راهپیمایی‌ها از چند نقطه شروع شد و در میدان آزادی به پایان رسید. تلویزیون دولتی ایران با نمایش حضور گسترده مردمی در بسیاری از شهرها و روستاها اعلام کرد که "میلیون‌ها نفر در تظاهرات‌ها" در سراسر کشور شرکت کردند.


ارتش در نمایش اقتدار، طیف وسیعی از موشک‌های خود از جمله «موشک‌های بالستیک قاسم سلیمانی و سجیل و ماهواره‌بر سیمرغ» را در میدانی که مردم با آنها عکس می‌گرفتند به نمایش گذاشت. در این جشن، یک چترباز در حالی که پرچم فلسطین را حمل می‌کرد، از هواپیما پرید.


واشنگتن پست در پوشش خبر برگزاری مراسم راهپیمایی چهل‌وپنجمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، نوشت: این مراسم از تلویزیون دولتی ایران پخش شد و نشان می‌داد میلیون‌ها نفر در آن شرکت کردند.


این رسانه آمریکایی گزارش داد: ارتش طیف وسیعی از موشک های خود از جمله موشک‌های بالستیک قاسم سلیمانی و سجیل و ماهواره‌بر سیمرغ را در میدان آزادی به نمایش گذاشت.


رسانه آمریکایی اِی‌بی‌سی از جمله نخستین رسانه‌هایی بود که به پوشش رویداد سالروز پیروزی انقلاب اسلامی پرداخت.


در گزارش این رسانه آمریکایی آمده است: هزاران ایرانی در خیابان‌ها و میادین اصلی راهپیمایی کردند؛ در تهران جمعیت مردم با به اهتزار درآوردن پرچم ایران، شعارهایی علیه آمریکا و اسرائیل سر دادند.


شبکه خبری «دویچه وله» با پوشش مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن نوشت که صدها هزار نفر در راهپیمایی روز یکشنبه در سراسر ایران به مناسبت چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب سال ۱۹۷۹ شرکت کردند.


این مراسم در بحبوحه افزایش تنش ها در سراسر خاورمیانه بر سر ادامه جنگ اسرائیل با حماس در نوار غزه برگزار شد.


راهپیمایی‌های روز یکشنبه در سراسر کشور برگزار شد و خیابان‌ها و میادین اصلی با پرچم‌ها، بادکنک‌ها و بنرهایی با شعارهای انقلابی و مذهبی تزئین شده بودند.


در تهران، جمعیت پرچم‌های ایران را به اهتزاز درآورده و پلاکاردهایی با عبارات «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» حمل کردند.


ارتش ایران نیز طیف وسیعی از موشک‌های تولید داخل، پهپادها و ماهواره‌بر سیمرغ را به نمایش گذاشت.


پخش مستقیم سخنرانی رئیس جمهور ایران از شبکه‌های عربی
شبکه‌های تلویزیونی عربی مانند الجزیره، الجزیره مباشر، المیادین، المنار، المسیره و القدس برنامه‌های عادی خود را قطع کرده و سخنرانی رئیس جمهور ایران به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران را پخش کردند.


شبکه المیادین اقدام به پوشش مراسم کرد و خبرنگار این رسانه لبنانی از حال و هوای مراسم برای مخاطبان خود گزارش داد.


شبکه المسیره یمن نیز در گزارشی درباره مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن اعلام کرد که راهپیمایی چهل و پنجمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران در تهران و دیگر استان‌های ایران برگزار شد.


خبرگزاری العهد نیوز عراق نیز از برگزاری راهپیمایی  چهل و پنجمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران در تهران و دیگر استانهای ایران خبر داد.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران