وزیر خارجه عربستان: جنگ طولانی غزه، خطر تشدید درگیری در منطقه را افزایش می دهد وزیر خارجه عربستان: جنگ طولانی غزه، خطر تشدید درگیری در منطقه را افزایش می دهد وزیر خارجه عربستان: جنگ طولانی غزه، خطر تشدید درگیری در منطقه را افزایش می دهد بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
وزیر خارجه عربستان: جنگ طولانی غزه، خطر تشدید درگیری در منطقه را افزایش می دهد وزیر خارجه عربستان: جنگ طولانی غزه، خطر تشدید درگیری در منطقه را افزایش می دهد وزیر خارجه عربستان: جنگ طولانی غزه، خطر تشدید درگیری در منطقه را افزایش می دهد وزیر خارجه عربستان: جنگ طولانی غزه، خطر تشدید درگیری در منطقه را افزایش می دهد وزیر خارجه عربستان: جنگ طولانی غزه، خطر تشدید درگیری در منطقه را افزایش می دهد

وزیر خارجه عربستان: جنگ طولانی غزه، خطر تشدید درگیری در منطقه را افزایش می دهد

فیصل بن فرحان آل سعود با تاکید بر اینکه ایران خواهان جنگ گسترده‌تر در منطقه نیست، گفت که جنگ طولانی غزه، خطر تشدید درگیری در منطقه را افزایش می دهد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، وزیر خارجه عربستان در گفت و گو با شبکه تلویزیونی «فرانس ۲۴» از وقوع جنگی منطقه ای در خاورمیانه ابراز نگرانی کرد و گفت: جنگ طولانی غزه، خطر تشدید درگیری در منطقه را افزایش می دهد و مسئولیت ما جلوگیری از گسترش تنش‌ها در هر شرایطی است.


وی درباره رایزنی با ایران در این خصوص گفت: به طور قطع ما این امر را با همسایه خود ایران مورد بحث و گفتگو قرار می دهیم. پیام ما این است که باید از گسترش تنش ها در هر صورت جلوگیری کرد.


فرحان افزود: فکر نمی کنم ایران هم به دنبال یک جنگ گسترده تر باشد. من چنین چیزی را احساس نمی کنم.


وزیر خارجه عربستان همچنین تصریح کرد: قبل از آتش‌بس در غزه، عقب نشینی نظامیان اسرائیلی و فراهم کردن مقدمات تشکیل کشور فلسطینی، با تل‌آویو در خصوص برقراری روابط گفتگو نخواهیم کرد.


فرحان افزود: ما پیش از بررسی موضوع برقراری ارتباط با تل‌آویو، به یک مسیر واضح در خصوص تشکیل کشور فلسطینی نیازمندیم.


رژیم صهیونیستی ۱۳۷ روز است حملات علیه غزه و ملت مظلوم فلسطین را آغاز کرده است و در نتیجه این جنایات تاکنون ۲۹ هزار و ۹۲ فلسطینی شهید شده اند.


درحالی که تلاش میانجی ها برای حل این بحران ادامه دارد اما «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی همچنان به جنگ افروزی با تمرکز بر مناطق جنوبی نوار غزه ادامه می دهد و به هشدارهای بین المللی در خصوص توقف نسل کشی در نوار غزه توجهی نشان نمی دهد.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران