حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق

حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق

حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق منجر به شهادت چند تن از جمله سردار زاهدی از فرماندهان سپاه قدس شد.

به گزارش خبرگزاری ها، رژیم صهیونیستی در تجاوز جدید خود، غروب امروز به ساختمان کنسولگری ایران در منطقه المزه حمله کرد. خبرگزاری سانا از خسارات وارده سنگین به ساختمان هدف قرار گرفته و ساختمانهای مجاور خبر داد و اعلام کرد که پدافند سوریه با برخی موشک‌های شلیک شده مقابله کرده است.


به دنبال این حمله وزارت دفاع سوریه اعلام کرد: حدود ساعت ۱۷ عصر امروز، دشمن اسرائیلی از سمت جولان اشغالی سوریه، ساختمان کنسولگری ایران در دمشق را هدف حمله هوایی قرار داد. این حمله منجر به تخریب کل ساختمان و شهید و مجروح شدن افراد داخل شد. کار برای خروج اجساد شهدا و مداوای مجروحان و آواربرداری ادامه دارد.


برخی منابع خبری از شهید و زخمی شدن شماری بر اثر این حمله ددمنشانه خبر دادند. رسانه‌های سوری اعلام کردند که طبق آمار اولیه 6 نفر بر اثر این حمله شهادت رسیده اند.


راشا تودی در گزارشی از محل انفجار امروز دمشق اعلام کرد که رژیم صهیونیستی تجاوز جدیدی را ضد دمشق انجام داده است که ساختمان مجاور سفارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق را هدف قرار داده است. بر اساس این گزارش اطلاعات موجود نشان می‌دهد که این ساختمان منهدم شده است و همچنان دود از ویرانه‌های این ساختمان به آسمان بلند می‌شود.این گزارش اعلام کرد که اطلاع دقیقی از تعداد و هویت شهدای احتمالی این حمله در دست نیست.


خبرنگار راشا تودی اعلام کرد که این انفجار در منطقه‌ای انجام شده که منطقه‌ای دیپلماتیک و حفاظت شده بوده است.


حسین اکبری سفیر جمهوری اسلامی ایران در دمشق هم گفت: جنگنده های رژیم صهیونیستی از جولان اشغالی با شش موشک این ساختمان را هدف قرار دادند که منجر به شهادت ۵ تا ۷ نفر شده است.


اکبری گفت: ما در وقتی که می‌خواهیم مقابله به مثل خواهیم کرد. با نهایت وحشی‌گری بر خلاف تمامی کنوانسیون های بین المللی محل اقامت اینجانب و بخش کنسولی سفارت را به همراه وابستگان نظامی رسمی جمهوری اسلامی ایران هدف قرار دادند.


در همین ارتباط خبرنگار المیادین از شهادت سردار محمد رضا زاهدی فرمانده سپاه قدس در لبنان و سوریه در حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق خبر داد.


اسامی و مناصب ۳ تن از شهدای حمله اسرائیل به کنسولگری ایران در دمشق به این شرح است:


1. سرتیپ محمدرضا زاهدی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، شاخه سوریه و لبنان.


2.سرتیپ حسین امین الله، رئیس ستاد کل نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، شاخه سوریه و لبنان.


3. سرلشکر حاج رحیمی، جانشین زاهدی، همچنین از شاخه سوریه و لبنان نیروی قدس سپاه پاسداران.


فیصل المقداد وزیر خارجه سوریه هم درتماس تلفنی با همتای ایرانی خود حمله به کنسولگری ایران در دمشق را محکوم کرد.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران