بررسی استطاعت جسمی اطفال برای حج/ اتمام معاینات بیش از ۳۳ هزارنفر از زائران حج تمتع بررسی استطاعت جسمی اطفال برای حج/ اتمام معاینات بیش از ۳۳ هزارنفر از زائران حج تمتع بررسی استطاعت جسمی اطفال برای حج/ اتمام معاینات بیش از ۳۳ هزارنفر از زائران حج تمتع بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
بررسی استطاعت جسمی اطفال برای حج/ اتمام معاینات بیش از ۳۳ هزارنفر از زائران حج تمتع بررسی استطاعت جسمی اطفال برای حج/ اتمام معاینات بیش از ۳۳ هزارنفر از زائران حج تمتع بررسی استطاعت جسمی اطفال برای حج/ اتمام معاینات بیش از ۳۳ هزارنفر از زائران حج تمتع بررسی استطاعت جسمی اطفال برای حج/ اتمام معاینات بیش از ۳۳ هزارنفر از زائران حج تمتع بررسی استطاعت جسمی اطفال برای حج/ اتمام معاینات بیش از ۳۳ هزارنفر از زائران حج تمتع

بررسی استطاعت جسمی اطفال برای حج/ اتمام معاینات بیش از ۳۳ هزارنفر از زائران حج تمتع

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر گفت: تا امروز معاینات بیش از ۳۳ هزار نفر از زائران حج تمتع پیش‌رو انجام شده و بیش از ۱۶ هزار پرونده نیز در دست اقدام است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج به نقل از ایسنا، سیدعلی مرعشی در  دومین جلسه وبیناری پزشکان حج سال ۱۴۰۳ گفت: عمده‌ترین مشکل امسال مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر کمبود وقت برای معاینات حجاج و ثبت آن در سامانه است. بعد از شروع معاینات، برخی نکات مثل شرایط نابینایان، دیالیزی‌ها، افراد با وزن بالا و وضعیت دیابتی‌ها، در دستور العمل اجرایی مسکوت مانده بود.


رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت افزود: بررسی استطاعت جسمی و روانی اطفال و نوزادان توسط مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر انجام می‌شود و تعیین اینکه آیا حج به کودکان، اطفال و نوزادان واجب است یا خیر بر عهده این مرکز نیست.


مرعشی اظهارکرد: مراکز استانی باید با سرعت بیشتری معاینات حجاج ۱۴۰۳ را انجام دهند و ۱۵ شوال آخرین مهلت اخذ ویزا برای زائران است و قاعدتا معاینه زائران و تایید استطاعت جسمی‌باید تا ۵ شوال به پایان برسد که عملا ۱۰ روز دیگر برای اتمام معاینات مهلت داریم.


وی خاطرنشان کرد: معاینات ۳۳ هزار و ۸۳۸ نفر انجام، پرونده ۱۶ هزار و ۲۲۰ نفر از زائران نیز در حال بررسی و ۳۰۲ نفر رد شده‌اند و ۳۰ هزار ۹۷۲ نفر هنوز تعیین تکلیف نشده‌اند.


مرعشی افزود: ایلام، کرمانشاه، سمنان بیشترین آمار انجام معاینات و آذربایجان شرقی، کاشان و مرکزی کمترین آمار میزان معاینات را دارند.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران