شیطان، دشمن حقیقی انسان شیطان، دشمن حقیقی انسان شیطان، دشمن حقیقی انسان بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
شیطان، دشمن حقیقی انسان شیطان، دشمن حقیقی انسان شیطان، دشمن حقیقی انسان شیطان، دشمن حقیقی انسان شیطان، دشمن حقیقی انسان

شیطان، دشمن حقیقی انسان

مدیر جذب و سازماندهی معاونت فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری از شیطان بعنوان دشمن حقیقی انسان نام برد و بر لزوم شناخت شیطان تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، حجت الاسلام والمسلمین «غلام عباس عشرتی» ظهر امروز دوشنبه (20 فروردین) در مراسم تواصی به حق که با حضور کارکنان و کارمندان سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری در محل نمازخانه این مجموعه برگزار شد، با استناد به روایات و ادعیه ائمه معصومین(علیهم الاسلام) توصیه کرد که انسان در مواجهه با شیطان با چشم بازتری برخورد کند.


وی با اشاره به آیه 72 سوره احزاب، از نادانی و ستمکاری بعنوان دو مانع درقبال مسئولیت امانتی که انسان بدوش گرفته یاد کرد و گفت: خداوند این امانت را به آسمانها و زمین و کوه‌ها عرضه داشت، امام آنها از حمل آن سر برتافتند، و از آن هراسیدند؛ امّا انسان آن را بر دوش کشید.


وی با بیان اینکه بنای شیطان دشمنی با بنی آدم است، افزود: خداوند برای نجات انسان، انبیاء و اولیاء را قرار داده است که او را هدایت می کنند و از قرآن هم برای جلوگیری از وساوس شیطان استفاده می کند.


مدیرجذب و سازماندهی معاونت فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری با تاکید بر اینکه شیطان بی تردید دشمن انسان و سابقه این دشمنی دیرینه است، به ماجرای فریب دادن حضرت آدم و خروج از بهشت اشاره کرد و گفت: شیطان از همه طرف به انسان هجوم می آورد و او را به دنیا و لذایذ دنیوی مشغول و از آخرت باز می دارد.وی افزود: شیطان به کمتر از جهنمی شدن انسان راضی نیست و با استفاده از حربه گمراه کردن، گاهی انسان را جزء حزب و عوامل خود می کند.


حجت الاسلام والمسلمین عشرتی با بیان اینکه شیطان ابزارها و امکانات مختلفی برای گمراه کردن انسان دارد، گفت: شیطان در ازای شش هزار سال عبادت سه وعده عمر طولانی، فرزند و نفوذ در فرزندان آدم را از خداوند درخواست کرد .


وی تصریح کرد: یکی از ویژگی‌هایی ماه مبارک رمضان، ماه نزول قرآن این است که شیاطین در غل و زنجیر هستند و در دعاهای این ماه به انسان آموزش داده شده که چگونه از شر شیطان‌ رهایی‌  یافته و در امان باشد.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران