چه افرادی از اعزام به حج تمتع منع هستند؟ /تعیین تکلیف ۶۰ درصد زائران چه افرادی از اعزام به حج تمتع منع هستند؟ /تعیین تکلیف ۶۰ درصد زائران چه افرادی از اعزام به حج تمتع منع هستند؟ /تعیین تکلیف ۶۰ درصد زائران بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
چه افرادی از اعزام به حج تمتع منع هستند؟ /تعیین تکلیف ۶۰ درصد زائران چه افرادی از اعزام به حج تمتع منع هستند؟ /تعیین تکلیف ۶۰ درصد زائران چه افرادی از اعزام به حج تمتع منع هستند؟ /تعیین تکلیف ۶۰ درصد زائران چه افرادی از اعزام به حج تمتع منع هستند؟ /تعیین تکلیف ۶۰ درصد زائران چه افرادی از اعزام به حج تمتع منع هستند؟ /تعیین تکلیف ۶۰ درصد زائران

چه افرادی از اعزام به حج تمتع منع هستند؟ /تعیین تکلیف ۶۰ درصد زائران

معاون حج مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر گفت: زنان باردار، معتادان و افراد مبتلا به بیماری‌های بدخیم امکان اعزام به حج را ندارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، طاهر درودی در گفتگو با ایرنا با اعلام این که بیشتر داروها و تجهیزات مورد نیاز حج تمتع از سوی هلال احمر تهیه شده و در حال آماده سازی برای اعزام به عربستان است، گفت: از دهه سوم اردیبهشت فرآیند حج تمتع آغاز، و زائران وارد مدینه منوره می شوند.


۲۵ درصد زایران هنوز برای معاینات مراجعه نکردند


درودی با اشاره به دستور العمل معاینات پزشکی اعلام شده، گفت: هم اکنون حدود ۶۰ درصد زائران معایناتشان پایان گرفته است و حدود ۲۵ درصد زائران هنوز به مراکز پزشکی حج هلال احمر مراجعه نکردند؛ فکر می کنیم با پایان روزهای ماه مبارک این تعداد افراد نیز مراجعه کنند.


وی از این افراد خواست هرچه زودتر به مراکز درمانی حج هلال احمر مراجعه کنند و این روند را تا روزهای پایانی به تعویق نیندازند.


درودی درباره منع مطلق اعزام به حج تمتع گفت: بانوان باردار بدون توجه به ماه بارداری، معتادان و افراد مبتلا به بیماری بدخیم و سرطان، نمی توانند به حج اعزام شوند؛ البته موارد دیگری نیز وجود دارند که منع مطلق نیست. مانند افرادی که جراحی سنگینی داشتند با گذشته مدت زمان مشخص اعزام مقدور است.


مننژیت تنها واکسن اجباری برای حج


وی گفت: تنها واکسن لازم برای تزریق در حج امسال، واکسن مننژیت است که به میزان کافی در استان‌های توزیع شده است و زائران برای رفتن به حج حتما باید تزریق کرده باشند. و بر اساس نظر پزشک مربوطه ممکن است برخی از زائران واکسن انفولانزا تزریق کنند.


به گزارش ایرنا، بر اساس اعلام سازمان حج و زیارت، امسال ۸۷ هزار و ۵۵۰ نفر در قالب ۶۱۴ کاروان از اواخر اردیبهشت از ۲۱ ایستگاه پروازی سطح کشور برای انجام مناسک حج تمتع به سرزمین وحی اعزام خواهند شد.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران