تشریح آخرین وضعیت زائران ایرانی در مدینه منوره تشریح آخرین وضعیت زائران ایرانی در مدینه منوره تشریح آخرین وضعیت زائران ایرانی در مدینه منوره بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
تشریح آخرین وضعیت زائران ایرانی در مدینه منوره تشریح آخرین وضعیت زائران ایرانی در مدینه منوره تشریح آخرین وضعیت زائران ایرانی در مدینه منوره تشریح آخرین وضعیت زائران ایرانی در مدینه منوره تشریح آخرین وضعیت زائران ایرانی در مدینه منوره

تشریح آخرین وضعیت زائران ایرانی در مدینه منوره

مسئول ستاد مدینه منوره با اشاره به اینکه مدت زمان حضور هر کاروان از زائران ایرانی در مدینه منوره پنج روز است ، گفت: در روزهای آینده حدود ۱۲ هزار نفر از هموطنانمان در مدینه حضور خواهند یافت.

علی اصغری مسؤل ستاد مدینه منوره در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی حج، درباره آخرین وضعیت حضور زائران بیت‌الله الحرام در شهر پیامبر اظهار داشت: نخستین کاروان زائران کشورمان روز دوشنبه(۲۴ اردیبهشت) با استقبال رسمی به مدینه منوره مشرف و پس از آن در هتل‌های محل اسکان خود مستقر شدند.


وی با اعلام اینکه تمامی هتل های محل اسکان زائران ایرانی آماده استقبال و میزبانی از زائران حج تمتع هستند، گفت: زائرانی که از استانهای مختلف کشورمان به مدینه آمده‌اند  تاکنون در ۶ هتل اقامت دارند و اوج حضور زائران کشورمان در مدینه منوره از حدود سه روز دیگر است. در این ایام مدینه منوره شاهد حضور حدود ۱۲ هزار زائر ایرانی خواهد بود.


مسئول ستاد مدینه منوره درباره برنامه‌های زیارتی و  توجه به بهبود خدمات اجرایی در این شهر بیان کرد: هیچ کمبودی برای میزبانی از زائران نداریم و در دو آشپزخانه با سرآشپزهای ایرانی برای حجاج غذا طبخ می‌شود.


وی با اشاره به اینکه علاوه بر امکان زیارت هر روز مرقد مطهر پیامبر (ص) و قبرستان بقیع، زائران هر کاروان بر اساس برنامه زمانی یک بار از فرصت حضور در روضه منوره حرم نبوی و یک بار هم  از زیارت مکان‌های تاریخی و مذهبی شهر پیامبر بهره مند می‌شوند، افزود: دراین ارتباط نخستین گروه از زائران ایرانی ساعت سه و سی دقیقه بامداد ۲۵ اردیبهشت ماه به روضه منوره مشرف شدند و این فرصت برای استفاده بقیه کاروان ها نیز فراهم خواهد شد.اصغری با تأکید براهمیت حفظ سلامتی زائران گفت: پس از پایان یافتن مدت حضور پنج روزه در مدینه، زائران ایرانی عازم مکه خواهند شد. یکی از اقدامات قابل توجه در حج ۱۴۰۳ انتقال هموطنانمان از مدینه به مکه  با قطار سریع‌السیر است که زمینه حفظ سلامتی عزیزمان را فراهم می‌کند. در همین راستا روز بیست و نهم اردیبهشت ماه نخستین گروه از حجاج پس از محرم شدن در مسجد شجره با قطار سریع‌السیر عازم مکه خواهند شد.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران