قطعنامه مراسم برائت از مشرکین قطعنامه مراسم برائت از مشرکین قطعنامه مراسم برائت از مشرکین بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
قطعنامه مراسم برائت از مشرکین قطعنامه مراسم برائت از مشرکین قطعنامه مراسم برائت از مشرکین قطعنامه مراسم برائت از مشرکین قطعنامه مراسم برائت از مشرکین

قطعنامه مراسم برائت از مشرکین

مراسم برائت از مشرکین با قرائت پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی به حجاج بیت الله الحرام در صحرای عرفات برگزار شد. زائران ایرانی در این مراسم یکصدا شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سر دادند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، در این مراسم عبادی-سیاسی که صبح امروز با قرائت آیات برائت از مشرکین و حضور گسترده زائران بیت الله الحرام  در بزرگترین چادر زائران ایرانی در صحرای عرفات برگزار شد، زائران ایرانی شعارهایی چون «امروز روزذلت امریکاست - پایان اقتدار خود کامه هاست»، «اسرائیل جرثومه فساد است»، «تبت یدالکافرین – من بلدالمسلمین» و «مرگ بر امریکا و اسرائیل» سر دادند.


زائران ایرانی بیت الله الحرام روز نهم ذی الحجه با شرکت در مراسم برائت از مشرکین؛ در قطعنامه ای 5 ماده ای هرگونه تلاش کشورها برای عادی سازی مناسبات با رژیم کودک کش صهیونیستی را محکوم کردند.


زائران کشورمان در این قطعنامه از سیاستهای آمریکا و رژیم صهیونیستی مبنی بر ایجاد تفرقه میان مسلمانان اعلام انزجار نموده و بر اهمیت وحدت جهان اسلام حول محور قرآن کریم و آرزوهای پیامبر اعظم صلی‌الله علیه و آله و سلم، تاکید کردند.


متن کامل این قطعنامه که در مراسم برائت از مشرکین از سوی بعثه مقام معظم رهبری در صحرای عرفات برگزار شد به این شرح است: ‌


قطعنامه مراسم برائت از مشرکین- حج سال 1398


براءة من الله و رسوله الی الذین عاهدتم من المشرکین


شکر و سپاس، خداوند قادر متعال را که توفیق برگزاری حج ابراهیمی را به ما عنایت فرمود و از میان خیل عاشقان و مشتاقان ایران اسلامی، جمع حاضر را برای انجام مناسک عبادی - سیاسی حج برگزید.


ما حجاج بیت الله الحرام با تاسی به سیره پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله وسلم و ائمه اطهار علیهم السلام در صحرای عرفات، با آرمان‌های اسلام ناب محمدی تجدید پیمان نموده و اندیشه‌های والای امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) را، چراغ راه خود قرار داده و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عزیز به ویژه شهدای مسجد الحرام و فاجعه منا، مواضع اصولی خود را اعلام می‌داریم.


1- ما حجاج بیت الله الحرام نسبت به هرگونه استحاله محتوایی، راه اندازی گروه‌های تندرو به ظاهر اسلامی، دخالت و تجاوز غاصبانه به کشورهای اسلامی که از اهداف نظام استکبار و سلطه برای نابودی و کم اثر جلوه دادن تاثیرات عمیق فرهنگی و معنوی اسلام است، اعلام خطر نموده و بر بصیرت کامل و ضرورت ایستادگی امت اسلامی در مقابل آن تاکید می‌نماییم.


 2- ما حجاج شرکت کننده در مراسم برائت از مشرکین، آزادی قدس شریف، نخستین قبله‌گاه مسلمانان از چنگال رژیم کودک کش صهیونیستی را آرمان و اولویت بی بدیل امت اسلامی دانسته و ضمن حمایت از ملت مقاوم و قهرمان فلسطین، هرگونه عادی سازی مناسبات با این رژیم جنایتکار را که باعث ایجاد خلل در صفوف یکپارچه مسلمانان و جبهه مقاومت اسلامی می‌‌شود، محکوم می‌نمائیم.


3-    ما حجاج بیت الله الحرام با یادآوری رسالت و نقش سازمانهای بین المللی بویژه سازمان ملل متحد، بر لزوم پایبندی به حق، عدالت و دفاع از حقوق ملت‌های مظلوم در برابر زیاده خواهی کشورهای مستکبر و نظام سلطه، تاکید می نمائیم.                      


4-    ما حجاج بیت الله الحرام ضمن پیروی از سیره عملی ابراهیم خلیل الله و رسول گرامی اسلام صلی الله علیه وآله وسلم، از سیاستهای آمریکا و رژیم صهیونیستی مبنی بر ایجاد تفرقه میان مسلمانان اعلام انزجار نموده و بر اهمیت وحدت جهان اسلام حول محور قرآن کریم و آرزوهای پیامبر اعظم صلی‌الله علیه و آله و سلم، تاکید می‌نمائیم. 


5-    ما حجاج بیت الله الحرام از پیشرفت های علمی و فتح قله‌های دانش در جهان اسلام استقبال نموده و مصون سازی جوامع اسلامی و تقویت بازدارندگی جمهوری اسلامی ایران در برابر تهدیدات آمریکا و رژیم صهیونیستی را مرهون هدایتهای خردمندانه رهبر انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای(مدظله العالی) دانسته و با تجدید پیمان با آرمان‌های امام امت(ره) و شهدا، بر اطاعت و پیروی از فرامین و رهنمودهای ایشان، تاکید می‌نمائیم.


والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته


صحرای عرفات


نهم ذی الحجه 1440 هجری قمری-برابر با 19 مرداد سال 1398 هجری شمسی
مطالب مرتبط

نظرات کاربران