تلاش مسلمانان آمریکا برای رسمیت بخشیدن به عید قربان و فطر تلاش مسلمانان آمریکا برای رسمیت بخشیدن به عید قربان و فطر تلاش مسلمانان آمریکا برای رسمیت بخشیدن به عید قربان و فطر بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
تلاش مسلمانان آمریکا برای رسمیت بخشیدن به عید قربان و فطر تلاش مسلمانان آمریکا برای رسمیت بخشیدن به عید قربان و فطر تلاش مسلمانان آمریکا برای رسمیت بخشیدن به عید قربان و فطر تلاش مسلمانان آمریکا برای رسمیت بخشیدن به عید قربان و فطر تلاش مسلمانان آمریکا برای رسمیت بخشیدن به عید قربان و فطر

تلاش مسلمانان آمریکا برای رسمیت بخشیدن به عید قربان و فطر

پس از گذشت 10 سال از حادثه مشکوک 11 سپتامبر که مسلمانان از سوی صهیونیست‌ها متهم اصلی آن معرفی شدند، مسلمانان آمریکا در حال تلاش برای به رسمیت شناخته شدن اعیاد اسلامی فطر و قربان از سوی آمریکا هستند.

به گزارش الجزیره، اگر این تلاش به ثمر بنشیند این دو روز به تعطیلات رسمی آمریکا اضافه خواهد شد و پیروزی مهمی نصیب مسلمانان ایالات متحده خواهد شد.
«مایکل بلومبرگ» شهردار جنجالی نیویورک در این باره گفت: می‌خواهیم که به این خواسته عمل کنیم؛ اما تعداد تعطیلات مدارس و مراکز آموزشی انقدر زیاد است که بیش از این کشش ندارد.
«فائزه علی» سخنگوی انجمن دوستی مسلمان و آمریکا در این زمینه گفت: بسیاری از مسلمان در دو راهی انتخاب مدرسه یا دین قرار گرفته‌اند.
این تصمیم مسلمانان آمریکا ریشه در حادثه‌ای مربوط به سال 2006 دارد؛ در آن سال در حرکتی خودجوش دانش آموزان مسلمان در سراسر آمریکا، روز عید قربان را از کلاس‌های درس غیبت کردند و اعلام کردند امور واجب‌تری مانند برگزاری نماز عید و دیدار با خانواده دارند و این امر موجب اخراج تنی چند از مدیران مدارس شده بود.
در سال 2007 نیز بلومبرگ درخواست اخراج یک مدیر عرب یک مدرسه را داده بود که با مخالفت چهره‌های مذهبی نیویورک روبه‌رو شد و حرف خود را پس گرفت.

هم‌اکنون بیش از 100 هزار دانش آموز مسلمان معادل 12 درصد از دانش آموزان آمریکایی در ایالات متحده مشغول به تحصیل هستند که ناچارند در عید اول سال یهودیان و اعیاد مختلف مسیحیان تعطیل اجباری داشته باشند.


| شناسه مطلب: 16187نظرات کاربران