2010: مونوریل از مکه به مدینه و عرفات 2010: مونوریل از مکه به مدینه و عرفات 2010: مونوریل از مکه به مدینه و عرفات بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
2010: مونوریل از مکه به مدینه و عرفات 2010: مونوریل از مکه به مدینه و عرفات 2010: مونوریل از مکه به مدینه و عرفات 2010: مونوریل از مکه به مدینه و عرفات 2010: مونوریل از مکه به مدینه و عرفات

2010: مونوریل از مکه به مدینه و عرفات

قرارداد این پروژه که شهرهای مکه ، مدینه ، عرفات و مزدلفه را به یکدیگر متصل خواهد کرد، بین ریاض و پکن به امضا رسید

قرارداد احداث پروژه مونو ريل عربستان كه شهرهاي مكه ، مدينه ، عرفات و مزدلفه اين كشور را به يكديگر متصل خواهد كرد ، بين رياض و پكن به امضا رسيد .

 هو جين تائو نخست وزير چين در ديدار با مقامهاي عربستان ، قرارداد پروژه مونو ريل مكه را به امضا رسانده است . اين پروژه شهرهاي مكه ، مدينه ، عرفات و مزدلفه را به يكديگر متصل خواهد كرد .

هزينه اجراي اين پروژه بيش از 78/1 ميليارد دلار برآورد شده است . اين پروژه قرار است طي دو سال به بهره برداري برسد . يك سوم ظرفيت اين پروژه براي موسم حج سال 2010 ميلادي اماده خواهد بود و ظرفيت كامل آن براي موسم حج در سال 2012 ميلادي تكميل خواهد شد .

نخست وزير چين با هدف گسترش همكاريهاي راهبردي با عربستان ، سفر سه روزه اي به رياض داشته است . چين و عربستان قراردادهاي مهمي در زمينه نفت و گاز ، معدن ، بهداشت به امضا رساندند .

جيانگ يو سخنگوي وزارت خارجه چين گفت ، پكن از گسترش همكاريهاي استراتژيك در بخش انرژي با عربستان استقبال مي كند .

حجم مبادلات تجاري چين و عربستان از سال 2005 تا كنون دو برابر شده است . اين رقم طي سال گذشته بيش از 65 درصد افزايش يافت . افزايش رشد اقصادي چين نياز اين كشور به واردات نفت را دو چندان كرده است . بيش از نيمي از صادرات نفت چين از منطقه خليج فارس تامين مي شود .

عربستان سال گذشته 36 ميليون تن نفت خام به چين صادر كرده است .


| شناسه مطلب: 24914نظرات کاربران