توصیه‌های پزشکی به زائران بهاری عتبات توصیه‌های پزشکی به زائران بهاری عتبات توصیه‌های پزشکی به زائران بهاری عتبات بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
توصیه‌های پزشکی به زائران بهاری عتبات توصیه‌های پزشکی به زائران بهاری عتبات توصیه‌های پزشکی به زائران بهاری عتبات توصیه‌های پزشکی به زائران بهاری عتبات توصیه‌های پزشکی به زائران بهاری عتبات

توصیه‌های پزشکی به زائران بهاری عتبات

پزشکان به زائرانی که قصد زیارت عتبات عالیات را در ایام بهار دارند، توصیه می‌کنند برای پیشگیری از بیماری‌های تنفسی و عوامل بیماری‌زا ماسک تنفسی به همراه بیاورند.

به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج به كربلاي معلي، دكتر حسين آقاميري كه مسؤوليت درمانگاه ولايت نجف اشرف را به عهده دارد، به زائراني كه در ايام بهار قصد زيارت عتبات عاليات دارند، توصيه مي‌كند كه براي پيشگيري از بيماري‌هاي تنفسي و عوامل بيماري‌زا ماسك تنفسي همراه بياورند.
وي مي‌گويد: وجود ريزگردها در كشور عراق به ويژه شهرهاي نجف و كربلا در برخي روزها، امكان تنفس را براي زائران سخت مي‌كند كه پيشنهاد مي‌كنيم براي دچار نشدن به بيماري‌هاي تنفسي از ماسك استفاده كنند و يا حتي الامكان در زمان‌هايي كه با اوج ريزگردها در آسمان روبه‌رو هستيم، از هتل بيرون نروند.
مسؤول درمانگاه ولايت مركز پزشكي حج و زيارت هلال احمر در نجف اشرف به زائراني كه قصد عزيمت به اين كشور را دارند تأكيد مي‌كند تا با تهيه ماسك‌هاي تخم مرغي و كتاني از داروخانه‌هاي سطح شهر خود، حتما از ماسك براي پوشش بيني و دهان استفاده كنند.
وي با اشاره به در پيش بودن فصل گرما در كشور عراق به زائران عتبات عاليات توصيه مي‌كند كه از مايعات كافي به ويژه آب و دوغ كم نمك در اين سفر معنوي بيشتر استفاده كنند و مراقب باشند كه حتما اين مايعات در بسته‌هاي پلمپ شده باشد.
دكتر آقاميري زائران را نسبت به استفاده از غذاهاي بيرون از هتل و يا غذاهاي سرو شده در رستوران‌هاي سطح شهر به شدت نهي مي‌كند و به ويژه از بيماران گوارشي مي‌خواهد كه تنها از غذاهايي كه توسط آشپزخانه مركزي تهيه و در هتل محل اقامت توزيع مي‌شود استفاده كنند.
وي به زائراني كه دچار بيماري‌هاي مزمن هستند مانند بيماران قلبي، تنفسي و خوني توصيه مي‌كند كه پيش از اين سفر معنوي با پزشك مربوطه مشورت كرده و به اندازه يك هفته داروي خود را به همراه بياورند و از خوردن هر دارويي بدون مشورت پزشك به شدت پرهيز كنند.
مسؤول درمانگاه ولايت نجف اشرف همچنين به بيماران كليوي توصيه مي‌كند كه دچار كم آبي نشوند، مايعات زياد مصرف كنند و مرتب به دستشويي بروند؛ بيماران مفاصلي و استخواني در بالا رفتن از پله و پياده‌روي زياده‌روي نكنند و بيماران قلبي مراقب باشند دچار هيجان، استرس و بي‌خوابي نشوند.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران