مرز مهران میزبان زائران نوروزی عتبات است مرز مهران میزبان زائران نوروزی عتبات است مرز مهران میزبان زائران نوروزی عتبات است بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
مرز مهران میزبان زائران نوروزی عتبات است مرز مهران میزبان زائران نوروزی عتبات است مرز مهران میزبان زائران نوروزی عتبات است مرز مهران میزبان زائران نوروزی عتبات است مرز مهران میزبان زائران نوروزی عتبات است

مرز مهران میزبان زائران نوروزی عتبات است

تردد زائران عتبات عالیات از مرز مهران طی سال جاری به کشور عراق پنج درصد افزایش را نشان می دهد.

مهر : مدیر پایانه مرزی مهران ظهر دوشنبه در محل مرز مهران گفت: از ابتدای امسال تا پایان بهمن ماه یک میلیون و 800 هزار زائر از مرز مهران تردد کرده اند.

محمود ساریان میزان تردد زائران ایرانی از این پایانه را 70 درصد و زائران اتباع عراقی و سایر کشورها شامل پاکستان- هندوستان و آذربایجان را 30 درصد اعلام کرد.

بگفته وی روزانه بین 5 تا 6 هزار نفر زائر ایرانی و غیر ایرانی از مرز مهران تردد می کنند.

وی بیان کرد: مرز زمینی مهران از موقعیت ویژه ای برخوردار است و اولین مولفه هایی که این مرز را نسبت به سایر مرزهای کشور ممتاز کرده است امنیت پایدار آن است.

ساریان عنوان کرد: این امنیت مرهون جانفشانی نیروهای مخلص وبی ادعایی است که شبانه روزدر این مرز فعالیت می کنند.

وی افزود: از زمان باز گشایی مرز مهران بیش از 40 میلیارد تومان توسط نظام جمهوری اسلامی ایران علی الخصوص در دولتهای نهم و دهم برای زیر ساختهای آن هزینه شده است.

این مسئول ادامه داد: از زمان بازگشایی مرز مهران، بیش از 12 میلیون نفر از زائران عتبات عالیات از این مرز تردد داشته و حدود پنج میلیارد تومان صادرات کالا به کشور عراق انجام گرفته است.

وی افزود: در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مسئولیت، امانتی در دست ماست و مهم این است که بیشترین خدمتگزاری را در آن مسئولیت ایفا کنیم.

این مسئول اضافه کرد: با توجه به اینکه این مرز پرترددترین کانون تردد زائرین عتبات عالیات است و نظام جمهوری اسلامی ایران خدمات زیادی انجام داده اما مستلزم تلاش بیشتری است وبرنامه ای که درآینده نزدیک در دست اقدام است.

ساریان گفت: یکی از این برنامه ها ورود و خروج زائرین کشورهای دیگرازجمله سوریه است که ازاین مرز صورت خواهد گرفت می طلبد با برنامه ریزی صحیح واصولی و با تعامل مجموعه کمیته ساماندهی خدمات را مضاعف کنیم.

پایانه مسافری مهران در زمینی به وسعت 42 هکتار ساخته شده و دارای 18 گیت خروجی و ورودی است.


| شناسه مطلب: 9166نظرات کاربران