همایش فعالان اربعین در بندرعباس برگزار شد همایش فعالان اربعین در بندرعباس برگزار شد همایش فعالان اربعین در بندرعباس برگزار شد بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
همایش فعالان اربعین در بندرعباس برگزار شد همایش فعالان اربعین در بندرعباس برگزار شد همایش فعالان اربعین در بندرعباس برگزار شد همایش فعالان اربعین در بندرعباس برگزار شد همایش فعالان اربعین در بندرعباس برگزار شد

همایش فعالان اربعین در بندرعباس برگزار شد

مسئول کمیته فرهنگی اربعین گفت: پویش مهر اربعین از برنامه‌های ستاد اربعین است که در قالب آن کمک‌های مردمی برای کمک به دانش آموزان نیازمند توسط موکب‌ها جمع آوری می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، حجت الاسلام والمسلمین حمید احمدی یکشنبه شب (30 شهریور ماه) در همایش فعالان اربعین در بندرعباس اظهار داشت: مقامات کشور عراق کافی نبودن زیرساخت‌های بهداشتی در این کشور را علت لغو پیاده روی اربعین برای زائران خارجی مطرح کرده اند.


وی خاطرنشان کرد: در اربعین امسال برنامه‌های زیادی در کشور برگزار می‌شود که برگزاری ۱۷ همایش، ملی، منطقه‌ای و بین المللی در دانشگاه‌های کشور، برگزاری نمایش‌های آیینی و سرود، قرائت زیارت عاشورا در روز ۱۹ صفر در مدارس، ادارات و دیگر اماکن فرهنگی از جمله این برنامه هاست.


مسئول کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین گفت: پویش مهر اربعین نیز از دیگر برنامه‌های ستاد اربعین است که در قالب آن کمک‌های مردمی برای کمک به دانش آموزان نیازمند توسط موکب‌ها جمع آوری می‌شود.


نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان نیز در این مراسم، فرهنگ اربعین را عامل زنده نگه داشتن فرهنگ عاشورا دانست و گفت: این فرهنگ، فرهنگ به هم پیوستگی غدیر، عاشورا و انتظار است.


حجت الاسلام محمد عبادی زاده افزود: همانطور که با وجود کرونا ضمن رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی با تدارک برنامه هایی، خلاء مراسم محرم پر شد اکنون نیز با تدارک برنامه هایی، خلاء برگزار نشدن پیاده روی اربعین جبران می‌شود.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران