کتاب نفس خود را دقیق مطالعه کنیم‌ کتاب نفس خود را دقیق مطالعه کنیم‌ کتاب نفس خود را دقیق مطالعه کنیم‌ بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
کتاب نفس خود را دقیق مطالعه کنیم‌ کتاب نفس خود را دقیق مطالعه کنیم‌ کتاب نفس خود را دقیق مطالعه کنیم‌ کتاب نفس خود را دقیق مطالعه کنیم‌ کتاب نفس خود را دقیق مطالعه کنیم‌

کتاب نفس خود را دقیق مطالعه کنیم‌

حجت‌الاسلام نجفی روحانی با اشاره به ضرورت بازنگری انسان در اعمال و افکارش گفت:  کتاب نفس انسان‌، کتاب بزرگ ‌و عمیقی است و دارای ظرایف و دقایقی است که باید درست آن را خواند و در آن تعمق کرد.

به گزارش خبرنگار اعزامی پایگاه اطلاع رسانی حج از کربلا معلا، حجت‌الاسلام والمسلمین نجف نجفی روحانی مسئول دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در عراق، در جلسه هفتگی نیروهای اعزامی بعثه مقام معظم رهبری در کربلا  با بیان‌اینکه باید همیشه انسان کتاب نفس خود را دقیق مطالعه کند، گفت: بعضی از آیات قرآن کریم بسیار تکان دهند است و اگر به درستی به آن‌ها توجه  شود، بسیار آموزنده و انسان ساز خواهد بود.


 ‏وی یکی ار موضوعات مهم‌ در قرآن را  بازنگری خویش  و محاسبه نفس دانست، افزود زیانکارترین افراد کسی است که کار ناصواب انجام‌ می‌دهد و گمان‌ می‌کند کار شایسته انجام‌داده است. خدا نکند انسان در جهل مرکب بماند و بیماری خود را تشخیص ندهد و مریض باشد ولی گمان‌کند سالم است وهیچگاه به فکر درمان‌نیافتد.


حجت‌الاسلام نجفی روحانی با اشاره به ضرورت بازنگری انسان در اعمال و افکارش گفت:  کتاب نفس انسان‌، کتاب بزرگ ‌و عمیقی است و دارای ظرایف و دقایقی است که باید درست آن را خواند و در آن تعمق کرد.


وی با شاره به رابطه تشریع وتکوین گفت: اینکه می گویند خدا بدی‌ها را به خوبی تبدیل می‌کند ، فهمیدن آن بسیار ساده است و با یک نگاهی به عالم طبیعت  این واقعیت را خواهیم فهمید، همانگونه که کسی بیمار می شود و این بیماری براثر برخی ویروس‌ها انسان را ضعیف می‌کند که با درمان و مصرف داروی این بیماری بهبود می‌یابد، در امور معنوی نیز با توبه و بازگشت به خوبی‌ها وترک زشتی‌ها  معنوبت بر انسان حاکم می شود و زشتی و بدی رخت بر می‌بندد.


 مسئول دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در عراق،  مطالعه کتاب نفس را برای هر فردی بسیار مهم خواند و اظهار کرد: بهترین کار مراجعه به کتاب نفس است  هر چه می توانیم باید به این کتاب مراجعه و مطالعه کنیم و کلمات زشت را از آن پاک کنیم‌ وکلمات جمال وزیبا در  آن‌ به ثبت برسانیم.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران