<a href="/14/62035" target="_self">چهارمين دعاي پرفيض كميل دربين الحرمين مدينه منوره برگزار شد</a><a href="/14/62033" target="_self">تقريبا تمامي برنامه‌هايي كه براي حج امسال در نظر داشتيم محقق شد</a><a href="/14/62008" target="_self">سرپرست حجاج ايراني جده‌ را به مقصد تهران ترك كرد</a><a href="/14/61978" target="_self">سرپرست حجاج ايراني ازمكه مكرمه عازم جده‌ شد</a><a href="/14/61974" target="_self">همه‌ي ايمان در مقابل كفر قرار گرفته است/ ملت ايران با اقتدار،دشمن را از ميدان خارج خواهد كرد</a>
 • در نشست روحانيون كربلا مطرح شد؛

  زيرك ترين مردم از نگاه پيامبر(ص)

  نماينده بعثه‌ مقام معظم رهبري در كربلا با اشاره به روايتي از پيامبر گفت: گاهي در جامعه هر كس كه بيشترين كلاهبرداري و غش در معامله را داشته باشد، مي گويند كه عجب آدم‌ زرنگي است! اما پيامبر مي فرمايد زيرك ترين مردم كسي است كه هميشه به ياد مرگ باشد.
 • مدير امور سلامت كربلا اعلام كرد:

  آمادگي كربلا براي خدمات پزشكي به زايران عاشورا و اربعين

  96 آمبولانس داخل استان كربلا و 85 آمبولانس در مرزهاي استان به صورت آماده باش، فعاليت خود را براي خدمات پزشكي به زايران سيدالشهداء دنبال خواهند كرد.
 • حضور معنوي دانشجويان در بعثه‌ كربلا+ عكس

  ده ها تن از دانشجويان كه به سفر عتبات عاليات مشرف شده اند، در بعثه‌ مقام معظم رهبري در كربلا حاضر شدند و در مراسم معنوي در جوار بارگاه‌ اباعبدالله الحسين شركت كردند.
 • كربلا، آماده آمدن محرم مي شود+تصاوير

  اگرچه كربلا، هميشه عطر و بوي حسين عليه السلام دارد و شيفتگانش از دور و نزديك و در روزهاي مختلف سال خودشان را به اين شهر مي رسانند تا از عطر و بوي حسيني استشمام كنند اما اين روزها، جلوه جديدي از عزاداري سيدالشهداء در شهر ديده مي شود.
 • نماينده بعثه‌ مقام معظم رهبري در كربلا:

  سفر كربلا، زمينه ساز تحول اخلاقي در زاير است

  نماينده بعثه‌ مقام معظم رهبري در جمع روحانيون اعزامي به عتبات گفت: بسياري از مشكلات اجتماعي ناشي از فقدان اخلاق در زندگي است. زايران در اين سفر معنوي، آمادگي لازم براي دريافت مباحث اخلاقي را دارند و چه بسا يك تلنگر، به يك تحول بزرگ در زندگي زاير منتهي شود.
 • سرپرست نهاد رهبري در دانشگاه علم و صنعت مطرح كرد؛

  فرهنگ انتظار و عاشورا بهترين راه مقابله با شبيخون فرهنگي

  سرپرست نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه علم و صنعت گفت: وقتي زاير به عتبات مي آيد در اين فضايي كه هم عشق است، هم معرفت است و هم عاطفه؛ اگر افرادي باشند كه آن مباني فرهنگي و نكات دقيق و حساس در را در بزنگاه خود مطرح نمايند، قطعاً مي تواند تاثيري ماندگار در روح و قلب افراد داشته باشد.
 • با حضور نماينده بعثه‌ مقام معظم رهبري:

  مقر جديد امور فرهنگي بسيج مردمي در كربلا افتتاح شد

  مسوول امور فرهنگي بسيج مردمي كربلا با اشاره به فتواي مرجعيت عالي عراق براي تشكيل بسيج مردمي عليه گروه تكفيري داعش گفت: بسيج مردمي رمز پيروزي عراق بوده و كشور را از توطئه سياه نجات داد.
 • از سوي بعثه‌ مقام معظم رهبري؛

  بزرگداشت شهداي منا در نجف برگزار شد

  مراسم بزرگداشت شهداي منا از سوي بعثه‌ مقام معظم رهبري در نجف اشرف برگزار شدو سخنران اين مراسم گفت: ذكر همه ي اين حاجيان به هنگام مرگ در راه خدا، ياد و نام امام حسين (ع) بوده است.
 • رهبر انقلاب اسلامي:

  همه‌ي ايمان در مقابل كفر قرار گرفته است/ ملت ايران با اقتدار،دشمن را از ميدان خارج خواهد كرد

  رهبر انقلاب با اشاره به سالروز مباهله، تأكيد كردند: همان‌گونه كه در قضيه‌ي مباهله در صدر اسلام، همه‌ي ايمان در مقابل كفر قرار گرفته بود، امروز نيز در جمهوري اسلامي ايران، همه‌ي ايمان در مقابل كفر قرار گرفته است و همانگونه كه در آن زمان صفاي معنوي پيامبر و خاندان ايشان توانست دشمن را از ميدان خارج كند، امروز هم ملت ايران با اقتدار معنوي خود، دشمن را از ميدان خارج خواهد كرد.
 • با حضور مراجع و علما از سوي رهبر انقلاب برگزار شد؛

  مراسم يادبود شهداي فاجعه منا در حرم حضرت معصومه

  مراسم يادبود جان‏باختگان حادثه منا در حرم حضرت معصومه(س) با حضور مراجع تقليد، علما، شخصيت هاي حوزوي، روحانيون و مديران استان قم از سوي رهبر معظم انقلاب اسلامي برگزار شد.
 • در اعتراض به فاجعه منا صورت گرفت؛

  نامه فعالان رسانه و استادان دانشگاه‌ها به بان‌كي‌مون

  فعالان رسانه و اساتيد دانشگاههاي كشورمان در اعتراض به فاجعه منا و بي تدبيري دولت عربستان سعودي براي مديريت حج نامه‌اي خطاب به مسئولان بين‌المللي نوشتند.
 • آخرين اخبار از فاجعه منا و انتقال اجساد به ايران

  محمد باقر نوبخت روز شنبه در حاشيه آيين استقبال رسمي از نخستين گروه پيكر مطهر جانباختگان فاجعه منا كه با حضور سران سه قوه در فرودگاه مهرآباد برگزار شد، در جمع خبرنگاران افزود: ما اين كار را پس از اينكه پيكر همه جانباختگان به كشور منتقل شد، حجاج عزيز به ميهن بازگشتند و همچنين اتمام مناسك حج انجام خواهيم داد.
 • رييس جمهور در مراسم استقبال از شهداي منا؛

  دولت همچنان پيگير فاجعه منا خواهد بود/از خون عزيزان‌مان نخواهيم گذشت

  رييس جمهوري، لحظاتي پيش در مراسم استقبال رسمي شهداي منا در فرودگاه مهرآباد، گفت: دولت همچنان پيگير حادثه خواهد بود و نتيجه را به اطلاع مردم خواهد رساند. بايد واقعيت اين مساله و حقيقت از طريق يك كميته حقيقت ياب براي ما روشن شود همه ملت‌هاي اسلامي و كشورهاي اسلامي بايد بدانند چرا اين فاجعه به وقوع پيوست و براي سال آينده‌ها مطمئن شوند كه براي حجاج اتفاقي نخواهد افتاد.
 • سخنگوي دولت:

  عربستان بايد نسبت به فاجعه منا پاسخگو باشد

  سخنگوي دولت، فاجعه منا را غم انگيز و تاسف بار دانست و گفت: دولت عربستان بايد حداقل بپذيرد كه مسووليت سلامت زايران شرعا، عرفا و طبق پروتكل هاي بين المللي بر عهده آنان است و در اين مساله بايد پاسخگو باشد.
 • دولت عربستان به مسئوليت بين المللي خود در بازگرداندن اجساد مطهر عمل كند

  دكتر حسن روحاني رييس جمهوري در هفتادمين نشست مجمع عمومي سازمان ملل گفت :افكار عمومي خواستار آن است كه مسئولان دولت عربستان سعودي بي درنگ، به مسئوليت بين المللي خود در تأمين‌ دسترسي كنسولي فوري براي شناسايي سريع و بازگرداندن بدون تأخير اجساد مطهر عمل كنند.
 • واكنش رسانه‌ها، شخصيت‌ها و مقام‌هاي جهان به فاجعه منا

  فاجعه ي دلخراشي كه صبح پنجشنبه دوم مهرماه جاري در اثر ازدحام جمعيت هنگام «رمي جمرات» در منا رخ داد، واكنش هاي گسترده ي دولت ها، رسانه ها و شخصيت هاي سرشناس جهان به همراه داشته است.
 • رهبر انقلاب در ديدار ستاد كنگره شهداي چهارمحال و بختياري مطرح كردند؛

  تلاش دشمن براي سست كردن اعتقادات ديني و سياسي و جذب جوانان

  حضرت آيت‌الله خامنه‌اي با اشاره به توطئه و تهاجم همه‌جانبه‌ي فرهنگي، اعتقادي و سياسي دشمن با استفاده از همه‌ي ابزارها عليه انقلاب اسلامي، گفتند: سست كردن اعتقادات ديني و سياسي و تلاش براي جذب جوانان فعال و اثرگذار در سطوح مختلف از جمله برنامه‌هاي لشكر سياسي و فرهنگي دشمن است.
 • به‌بهانه ۲۴ ذي‌الحجه؛

  روز مباهله چه روزي است؟

  مباهله در اصل از «بَهل» به‌معني رها كردن و برداشتن قيد و بند از چيزي است، اما مباهله به‌معناي لعنت كردن يكديگر و نفرين كردن است.
 • از سوي راديو معارف؛

  «فقه پويا»راديو معارف به بررسي حج اختصاص يافت

  «فقه پويا» برنامه‌اي از گروه فقه و انديشه راديو معارف با حضور حجج اسلام و المسلمين رضا عندليبي و مهدي درگاهي در اين چند هفته اخير به مباحث فقهي حج اختصاص يافت.
 • مشهد يكپارچه در استقبال اولين گروه شهداي منا

  مراسم استقبال و تشييع اولين گروه از پيكرهاي مطهر زائران شهيد خراساني فاجعه منا با شركت گسترده اقشارمختلف مردم مشهد و زائران حاضر در اين شهر برگزار شد .
 • درد دل استاد قرائتي از فاجعه منا؛

  آنهايي كه در منا جان باختند، همه بخشيده شده هستند

  رئيس ستاد اقامه‌ نماز در يادداشتي دردِ دل خود درباره فاجعه منا را اين‌گونه نوشت:‌آنهايي كه در منا جان باختند، همه بخشيده شده هستند، چون حديث داريم: هر كس شب عيد قربان عرفه باشد، قطعا مورد آمرزش الهي است. اين‌ها مهمان خدا بودند، در حال احرام، روز عيد، در راه رمي جمرات بودند كه به خاطر بي‌كفايتي آل‌سعود جمعي كشته و جمعي زخمي و جمعي ناپديد شدند.
 • حكم فقهي حج جان باختگان منا

  فتاواي مراجع عظام تقليد در اين خصوص كاملاً روشن است و نكته جالب اينكه همه مراجع تقليد از گذشته تاكنون در خصوص اين موضوع اتفاق نظر دارند و اعلام مي‌كنند: كسي كه براي حج احرام‌ بسته و داخل در منطقه حرم مكه شده و به هر دليل از دنيا برود، گويي خود شخصا حج گزارده و حجش مقبول است.
 • بزرگداشت جان باختگان منا در تهران و قم برگزار مي شود

  مراسم بزرگداشت جان باختگان مظلوم فاجعه منا در حسينيه امام خميني(ره) و مسجد اعظم قم برگزار خواهد شد.
 • آيت الله كعبي:

  توجه به پيام غدير نقش مهمي در رفع چالش هاي جهان اسلام دارد

  عضو مجلس خبرگان رهبري تأكيد كرد: اگر امت اسلامي نسبت به پيام غدير آشنا شوند و آن را در زندگي خود به كار گيرند، اقتدارشان روز افزون مي شود و چالش هاي پيش روي مسلمانان برطرف مي شود.
 • گزارش تصويري/

  نقل ترددي ، تجربه اي موفق درجابجايي زائران

  اجراي طرح نقل ترددي موجب شده است زائران با آرامش و دركوتاه ترين زمان درايام تشريق جابجا شوند و درمسير رفت وبرگشت به مسجدالحرام نيز از اتلاف وقت حجاج جلوگيري بعمل آيد.
 • مراسم بزرگداشت جان باختگان مظلوم فاجعه منا با حضور رهبر معظم انقلاب برگزار شد

  مراسم بزرگداشت و يادبود جان باختگان مظلوم فاجعه منا از سوي حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي عصر امروز (يكشنبه) در حسينيه حضرت امام خميني (ره) و همچنين در شبستان امام خميني (ره) حرم حضرت معصومه برگزار شد.
 • آنها ۵ نفر بودند.....

  بامداد امروز گروه تواشيح ۵ نفره باقرالعلوم (ع) آبادان كه با ۱۵ نقر از برترين قاريان ايران توفيق حضور در سرزمين نور را داشتند تنها با دو تن از اعضاي خود به ميهن اسلامي بازگشت. امين باوي، فواد مشعلي و سعيد سعيدي‌زاده از اعضاي اين گروه بودند كه در فاجعه منا به لقاء الله پيوستند و اينك خانواده هايشان در انتظار رجعت پيكرهاي عزيزانشان هستند. به همراه دو تن از اعضاي اين گروه مسعود سياح گرجي از قاريان بين المللي قرآن كريم نيز به ميهن بازگشت...
 • دعاي عرفه ايرانيان در كربلاي معلي/گزارش تصويري

  دعاي عرفه ايرانيان با حضور مسوولين بعثه‌ مقام معظم رهبري در عراق، قائم مقام وزير امور خارجه، سركنسول جمهوري اسلامي ايران در كربلا و انبوه زايران ايراني در سرداب علقمي حرم حضرت ابوالفضل عليه السلام برگزار شد.
 • گردهمايي بزرگ عرفان عرفه در صحن حسيني/ عكس

  به اهتمام بعثه‌ مقام معظم رهبري در عراق گردهمايي عرفان عرفه با حضور مسئولين عتبه مقدسه حسيني،حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني، نماينده بعثه‌ مقام معظم رهبري در عراق، حجت الاسلام والمسلمين محمديان رئيس نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه ها، حسينيان سركنسولي جمهوري اسلامي ايران در كربلا و جمعي فرهيختگان حوزه و دانشگاه در سالن خاتم الانبياء حرم مطهر امام حسين عليه السلام برگزار شد.
 • گزارش تصويري ديدار جمعي از جانبازان قطع نخاعي و بالاي ۷۰ درصد با رهبر انقلاب

  حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي صبح امروز (يكشنبه) و در آستانه‌ي هفته‌ي دفاع مقدس، به مدت دو ساعت و نيم، با جمعي از جانبازان قطع نخاع و جانبازان بالاي هفتاد درصد كه هم‌زمان چشمان و يك يا دو عضو بدن خود را از دست داده‌اند و همچنين خانواده‌هاي آنان، از نزديك ديدار و در فضايي صميمي آنان را مورد تفقد قرار دادند.
 • گزارش تصويري/مسلمانان درحج پيام صلح ، وحدت و يكرنگي سرداده اند

  موسم "حج"، بزرگ‎ترين ، زيباترين و با شكوه ‎ترين جلوه توحيد فرا رسيده است. مسلمانان باهررنگ وگويشي دركناريكديگر"كعبه" خانه پر نور دل‎ها را چون نگيني در بر گرفته اند. اين روزها به هرنقطه از حرم امن الهي كه بنگري زائراني را مي بيني كه با پوشيدن جامه احرام‌، لبيك‎گويان پيام صلح ، وحدت و يكرنگي سرداده اند.
 • همايش تقريب مذاهب اسلامي درمكه مكرمه/گزارش تصويري

  اميرالحاج ايران درهمايش تقريب مذاهب اسلامي جهل و ناداني ، عالمان وابسته و استفاده نادرست از دانش شان ، عوامل و قدرت هاي خارجي و بهره گيري از حربه تكفير‌ را از عوامل مهم و اساسي دانست كه موجب ايجاد اختلاف درجوامع اسلامي شده اند. سرپرست حجاج ايراني كه درجمع زائران نخبه و انديشمندان فرهيخته جهان اسلام سخن ميگفت افزود اين حربه هاي استكباري را قدرت هاي جهاني براي ايجاد شكاف در ميان مسلمانان بكار گرفته اند.