احداث صحن امام حسن مجتبی(ع) در جوار حرم سیدالشهداء(ع) احداث صحن امام حسن مجتبی(ع) در جوار حرم سیدالشهداء(ع) احداث صحن امام حسن مجتبی(ع) در جوار حرم سیدالشهداء(ع) بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
احداث صحن امام حسن مجتبی(ع) در جوار حرم سیدالشهداء(ع) احداث صحن امام حسن مجتبی(ع) در جوار حرم سیدالشهداء(ع) احداث صحن امام حسن مجتبی(ع) در جوار حرم سیدالشهداء(ع) احداث صحن امام حسن مجتبی(ع) در جوار حرم سیدالشهداء(ع) احداث صحن امام حسن مجتبی(ع) در جوار حرم سیدالشهداء(ع)

احداث صحن امام حسن مجتبی(ع) در جوار حرم سیدالشهداء(ع)

آستان مقدس حسینی از آغاز طرح احداث صحن امام حسن مجتبی(ع) خبر داده است که در ضلع جنوب شرقی حرم مطهر امام حسین(ع) احداث می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، آستان مقدس حسینی از احداث صحن امام حسن مجتبی(ع) در ضلع جنوب شرقی به سمت باب القبلة از حرم حسینی خبر داده و آن را نخستین نقطه مهم برای توسعه در مجاورت منطقه بین‌الحرمین خوانده است.


مهندس حسین رضا مهدی؛ رئیس بخش طرح‌های مهندسی و فنی تصریح کرد: ساخت صحن امام حسن مجتبی(ع) در دو ماه آینده وارد فاز اجرایی می‌شود.


وی با بیان اینکه هم اکنون مرحله تخریب و از بین بردن اماکن و اراضی گرفته شده و تملک اراضی بیشتر در دستور کار قرار دارد، افزود: هدف از ساخت این صحن ایجاد فضایی به مساحت ۱۰۰ هزار مترمربع برای خدمت به زائران است.


این صحن شامل فضاهای عبادی، خدماتی، فکری و فرهنگی است. صحن جدید از موقعیت جغرافیایی مهمی برخوردار است. این صحن در مجاورت باب قبله حرم امام حسین(ع) منتهی به ضلع شرقی تا خیابان امام علی(ع) قرار دارد.


آستان مقدس امام حسین(ع) با انجام پروژه‌های مهندسی و فنی، ساماندهی و توسعه جاده‌های نزدیک صحن شریف را در راستای فراهم کردن امکانات بیشتر برای زائران و ارائه خدمات بهتربه آن‌ها در مراسم مختلف در حال پیگیری است.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران