کویت به کشتی‌های حامل محموله برای رژیم صهیونیستی اجازه پهلو گرفتن نمی دهد کویت به کشتی‌های حامل محموله برای رژیم صهیونیستی اجازه پهلو گرفتن نمی دهد کویت به کشتی‌های حامل محموله برای رژیم صهیونیستی اجازه پهلو گرفتن نمی دهد بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش بعثه مقام معظم رهبری در بله
کویت به کشتی‌های حامل محموله برای رژیم صهیونیستی اجازه پهلو گرفتن نمی دهد کویت به کشتی‌های حامل محموله برای رژیم صهیونیستی اجازه پهلو گرفتن نمی دهد کویت به کشتی‌های حامل محموله برای رژیم صهیونیستی اجازه پهلو گرفتن نمی دهد کویت به کشتی‌های حامل محموله برای رژیم صهیونیستی اجازه پهلو گرفتن نمی دهد کویت به کشتی‌های حامل محموله برای رژیم صهیونیستی اجازه پهلو گرفتن نمی دهد

کویت به کشتی‌های حامل محموله برای رژیم صهیونیستی اجازه پهلو گرفتن نمی دهد

وزارت امور عام‌المنفعه کویت اعلام کرد که از هم‌اکنون به بعد، به کشتی‌های حامل محموله برای رژیم صهیونیستی اجازه پهلو گرفتن در بندرهای این کشور را نخواهد داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج به نقل از روزنامه کویتی «الانباء»، بنابر دستوری که وزیر امور عام‌المنفعه و وزیر مشاور در امور فناوری اطلاعات و ارتباطات کویت در ارتباط با کشتی‌های حامل بار برای رژیم صهیونیستی صادر کرد، ورود کشتی‌های تجاری حامل کالا از اراضی اشغالی به کویت و از کویت به اراضی اشغالی ممنوع شده است.


در بند اول این دستور عنوان شده است افرادی که در بخش آژانس‌های دریایی وزارت ترابری کویت نامشان ثبت شده است، نمی‌توانند به منظور صدور مجوز برای کشتی‌های بیگانه‌ای که ورودشان مخالف با مواد دوم، سوم و چهارم فرمان امیر این کشور صادره به تاریخ ۱۹۵۷/۵/۲۶ است، درخواست ثبت کنند.


در بند دوم این دستور آمده است که ممنوعیتی که در بند نخست به آن اشاره شده است شامل کشتی‌هایی می‌شود که از یک سری بنادر برای تخلیه بخشی از محموله خود به بندرهای کویت می‌آیند تا کالاهایی ممنوعه  را به اراضی اشغالی فلسطین یا از اراضی اشغالی به کویت منتقل کنند.


در بند سوم این دستور از تمام افراد ذیربط در وزارت ترابری کویت خواسته شده است که در صورت رویت هر گونه تخلف در این خصوص آن را به مقامات مختص گزارش دهند.


پس از استقلال کویت  ، این کشور موجودیتی به عنوان اسرائیل را به رسمیت نمی‌شناسد و آن را رژیم صهیونیستی یا فلسطین اشغالی می‌نامد.


کویت که پیشتر در جنگ با رژیم صهیونیستی نیز مشارکت کرده است، ورود ساکنان فلسطین اشغالی را به خاک خود و تعامل مستقیم و غیر مستقیم با آن‌ها را ممنوع اعلام کرده است.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران